Być dobrze ubranym na rajd

odzież rajdowaOdzież rajdowa jest tematem zazwyczaj zupełnie nieznanym dla laików, ale także dla młodych adeptów sportów motorowych. Bardzo często wyobrażamy sobie tutaj kierowców formuły pierwszej, który jeżdżą w kombinezonach przypominających skafandry kosmiczne i mówimy: o, to jest właśnie ubranie prawdziwego rajdowca. Jeszcze większe wrażenie potrafią na nas robić kierowcy klas rajdowych WRC, którzy posiadają specjalne zabezpieczenia przed ogniem, a ich ubiór to tak naprawdę stelaż dla systemów ratujących im życie w czasie wypadków.

Typowa odzież rajdowa, taka wykorzystywana poza najbardziej ekstremalnymi sytuacjami, nie musi jednak być aż tak bardzo udziwniona. Skończyłoby się to bowiem tym, że odzież rajdowa byłaby droższa od pojazdów uczestników rajdów. Nie należy na niej oczywiście oszczędzać, ale jeśli rozejrzymy się po sklepach z akcesoriami rajdowymi, odzież tam się znajdująca obejmuje naturalnie kombinezony rajdowe, ale jeszcze więcej jest tam najróżniejszych spodni, bluz, a nawet skarpet. Do uprawiania większości sportów rajdowych nie jest potrzebna bardzo szczególna odzież rajdowa, a raczej odpowiednie zestawy akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo.

Przeczytaj również:
Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. Niestety, wiąże się on z wieloma niedogodnościami,
Urodziny to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Chcielibyśmy świętować je w miłym gronie, pośród
Zima kojarzy nam się z chłodniejszym wiatrem, minusowymi temperaturami i śniegiem zalegającym na chodnikach. Najchętniej
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów