Czy warto wykupić autocasco?

Tylko niewielka część właścicieli pojazdów decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC. Tymczasem posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia gwarantuje wypłatę odszkodowania w wielu życiowych sytuacjach, przede wszystkim w momencie spowodowania wypadku lub udziału w kolizji drogowej. Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne tj. autocasco zabezpiecza właściciela pojazdu także w przypadku uszkodzenia pojazdu pozostawionego na parkingu. Gdy na przykład samochód zostanie uszkodzony przez gradobicie, zalany w wyniku powodzi czy uszkodzony przez nieznanych sprawców.

W ubezpieczenie komunikacyjne typu autocasco warto zainwestować zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy fabrycznie nowy lub stosunkowo nowy pojazd dużej wartości. Ewentualna naprawa takiego pojazdu może być bardzo kosztowna, zatem cenę dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego powinniśmy doliczyć do kosztu eksploatacji takiego pojazdu i zwyczajnie z takiego ubezpieczenia korzystać. Do wykupienia polisy AC często zobowiązuje nas sama umowa kredytowa, na przykład wtedy, gdy samochód kupujemy na raty.

Więcej informacji na stronie http://pzuagent.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne.html.

Przeczytaj również:
Wybierając sprzęt do swojego przydomowego warsztatu, często kierujemy się głównie atrakcyjną ceną ze względu na
Zaledwie kilka dni temu ostatni dzwonek zasygnalizował dzieciom i młodzieży wakacje. Czas lata nastał, a
Bezpieczeństwo w czasie pracy z maszynami to podstawa, w końcu przy użyciu narzędzi automatycznych, nie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

One comment on “Czy warto wykupić autocasco?”

  1. Linux VPS napisał(a):

    Kupujac samochod ubezpieczony w zakresie OC, przejmujecie takze jego polise wraz z korzysciami i kosztami, jakie sie z nia wiaza. Dlatego po kupnie auta skontaktujcie sie z ubezpieczycielem i sprawdzcie, czy warto zachowac dana polise

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*