Dziecięce buty na wiosnę i lato

Na cięższe obuwie jest już zbyt ciepło, a jednocześnie wiosna potrafi być kapryśna i nie zawsze pozwala nam się cieszyć piękną, słoneczną pogodą. Zatem jakie buty, oprócz tradycyjnych trampek dla dzieci, powinny się znaleźć w garderobie malucha przygotowanego na każdą okoliczność?

Na wysokie temperatury

Trampki dla dzieciTrudno sobie wyobrazić codzienne chodzenie w dokładnie zabudowanych butach, kiedy z nieba leje się żar i człowiek cały się poci. Pocą się także stopy, nieraz jeszcze dodatkowo grzejące się od skarpetek. Możemy sobie i dzieciom zakładać delikatne skarpeteczki z bambusa, ale to nie zastąpi komfortu, jaki dają cudownie przewiewne sandały. Bywają jednak sytuacje, w których lepsze będzie założenie szkrabowi butów pełnych, ale przewiewnych.

Na spożytkowanie energii

Trampki dla dzieci nie są obuwiem, które od razu kojarzy nam się z latem i wakacjami. A jednak nie można odmówić im funkcjonalności, szczególnie kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo energicznymi maluchami. Ich rozładowywanie energii w postaci skakania, biegania, wspinania i ogólnego dokazywania, w nieodpowiednim obuwiu może je narazić na obtarcia i pęcherze, że już nie wspomnimy o potencjalnych zwichnięciach. Ale z trampkami dla dzieci będą one bezpieczne, ponieważ sznurówki umożliwiają mocne trzymanie kostek i nie pozwalają stopom na latanie w obuwiu. Jednocześnie musimy pamiętać, że nie pozwalają one skórze oddychać tak dobrze jak sandały, więc po długiej zabawie powinniśmy zdjąć maluchowi trampki dla dzieci i dać odpocząć małym stópkom. Jeśli jednak trwa wiosna lub jesień, wtedy możemy się zwrócić ku klasyce, czyli ku lekkim trampkom dla dzieci, która możemy znaleźć w tym miesjscu: .

Na skakanie po kałużach

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – tak śpiewa Barbara Krafftówna i wymienia najróżniejsze psikusy wykonywane przez znudzonych milusińskich. W piosence słyszymy również poradę na przetrwanie tych pochmurnych dni, czyli żeby w czasie deszczu nie mieć dzieci. Proste. My jednak przychodzimy z zachętą, aby nawet i w taką pogodę skusić się na spacer z naszym maluchem! Niech poczuje deszcz spływający po płaszczyku, niech pobawi się swoją dziecięcą parasolką i poskacze po kałużach!

W tym celu niezbędne będzie trampek dla dzieci, które skutecznie ochronią stopy przed zamoczeniem. Projektanci prześcigają się w tworzeniu obuwia coraz bardziej dopasowujących się w zwariowane gusta dzieci, dlatego na sklepowych półkach znajdziemy modele w radosnych kolorach, z motywami uroczych zwierzątek i postaci z bajek.

Przeczytaj również:
Początek roku szkolnego łączy się z planowaniem szkolnej wyprawki. Warto poświęcić chwilę czasu, aby dokładnie
Fotelik samochodowych dla dziecka nie jest opcją, tylko wymogiem prawnym. Maluch nie może podróżować autem
Nie tylko zimą, ale także latem, należy zadbać o odpowiednie okrycie głowy naszego dziecka - oraz
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*