Ebook czy książka drukowana?

ebookiWspółczesny miłośnik książek staje przed wyborem – kupić książkę w formie drukowanej lub książkę w wersji elektronicznej, czyli w formie ebooka. W pierwszym przypadku otrzymujemy klasyczną książkę, którą po przeczytaniu zawsze możemy postawić na półce, w ten sposób tworząc swoją domową biblioteczkę. W drugim przypadku efektem zakupu będzie plik tekstowy, który możemy odtworzyć jedynie na przystosowanym do jego odczytu urządzeniu elektronicznym.

 

Ebooki mogą być odczytane z poziomu komputera, telefonu komórkowego, tabletu lub specjalnego czytnika ebooków – idealne rozwiązanie dla osób, które nastawiły się na czytanie książek właśnie w wersji elektronicznej.

 

Ebooki to jednak jedynie elektroniczny zapis tekstu, którego nie ustawimy na półce ani nie wręczymy w prezencie opakowanego w kolorowy papier z wpisaną na pierwszej stronie dedykacją. Z drugiej jednak strony, jeśli tylko dysponujemy wspomnianym czytnikiem, takie urządzenie może stać się naszą podręczną biblioteką, którą zawsze możemy mieć przy sobie.

 

W czytniku pomieszczą się bowiem setki książek, do których mamy bezpośredni dostęp. Dodatkowo taką kolekcję możemy cały czas rozbudowywać i to bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy krótka wizyta w internetowej księgarni.

Przeczytaj również:
Ozdabianie albumów, kartek okazjonalnych lub pudełek metodą scrapbooking'u staje się w Polsce coraz bardziej popularne.
Bogaty rynek półfabrykatów biżuteryjnych nie ułatwia sprawy, kiedy myślimy, z czego wykonać kolejną bransoletkę, kolczyki czy zawieszkę.
Robotyka w postaci kursów oraz zajęć dla milusińskich robi coraz większą furorę w naszym kraju.
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*