Elektryczność w łazience? Bezpieczeństwo to priorytet!

Dobrze zaplanowane i właściwie rozmieszczone gniazda elektryczne stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki. Za względu na dużą liczbę urządzeń elektrycznych, jakie pracują w tym pomieszczeniu, gniazdek nie może zabraknąć, należy jednak pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym, zatem instalacja elektryczna musi w tym przypadku spełniać szczególne wymogi.

 

ospel

 

SZCZEGÓLNE WYMOGI
Łazienka to nie tylko miejsce relaksu i wypoczynku, ale także, a może przede wszystkim, pomieszczenie, które spełnia ściśle określoną funkcję. Ze względu na specyficzny charakter, gniazda elektryczne są tu nagromadzone w dość dużej ilości. Pralka, suszarka do włosów, podświetlana kabina prysznicowa – wszystkie te urządzenia wymagają zasilania, a w łazience możemy zapomnieć o stosowaniu przedłużaczy. Odpowiednie zaplanowanie ilości gniazdek jest więc podstawą.

 

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM
Woda i elektryczność to niezbyt zgrane połączenie, to wiedzą nawet osoby, które nie dysponują zbyt dużym zakresem wiedzy z tej dziedziny. Dlatego właśnie gniazda stosowane w łazience, muszą spełniać szczególne wymagania, które narzucają przepisy prawa. Odległość od wanny i umywalki to jedno, niezwykle istotna jest też szczelność. W łazience powinno się stosować gniazda hermetyczne i odporne na zachlapanie (niewrażliwe na przypadkowy kontakt z wodą). Firma Ospel przedstawia szczególnie bogaty asortyment gniazdek bryzgoszczelnych. Tego rodzaju urządzenia wyposażone są w styki ochronne oraz w osłonę z tworzywa termoplastycznego, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować w wilgotnych pomieszczeniach.

Przeczytaj również:
Czas spędzany z rodziną, cenimy sobie najbardziej. Cieszymy się na wspólne chwile i pragniemy, aby
Kiedy potrzebujemy odrobiny relaksu, szukamy ku temu każdej sposobności. Nie muszą to być wcale duże
Miejsce, w którym się myjemy i odświeżamy należy do najważniejszych w całym domu czy mieszkaniu.
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*