Lego Minstorms – fenomen wśród zabawek

Zabawki tworzone pod nazwą marki Lego są znane większości dzieciaków na świecie. Duńska firma funkcjonująca na rynku od 1932 roku niezmiennie cieszy się stałą popularnością. Lego charakteryzuje się płynnością i kreatywnością w działaniach wiążących się z nieustannymi zmianami i dostosowaniem do tego, co aktualnie jest najbardziej popularne – w związku z tym, w historii serii klocków Lego możemy znaleźć multum serii nawiązujących do hitów filmowych, bajek, książek czy nawet gier komputerowych (jak seria Minecraft).

Jedną z jej bardziej rozbudowanych i pomysłowych serii jest wydanie Lego Mindstorms – serii, która charakteryzuje się tym, iż standardowe klocki Lego połączone są z wbudowanymi czujnikami elektrycznymi, zawartymi w zestawie elementami elektronicznymi pozwalając nam stworzyć w pełni zaprogramowanego przez nas robota. Lego Mindstorms odpowiednie jest również dla dzieciaków rozbudzając ich pomysłowość i kreatywność w dążeniu do efektu końcowego. Klocki zawierają w sobie jedno z prostszych oprogramowań oraz technologii opartej na działaniu za pomocą łącza Wi-fi oraz Bluetooth. Klocki te poza kształtowaniem rozwoju sprawności manualnej naszego dziecka przyczyniają się do jego rozwoju wiedzy z dziedziny prostego oprogramowania, właśnie dzięki zawartemu w sobie nieskomplikowanemu systemowi. Seria pozwala nam na zbudowanie robotów lub konstrukcji inżynierskich o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Trzeba tutaj zaznaczyć, iż Lego Mindstorms nie należy do najtańszych serii, toteż jego zakup może okazać się dla nas sporym wydatkiem – ceny oscylują od poziomu 500 złotych do kwot dochodzących nawet do 1500 zł za model EV3 pozwalający nam stworzyć robota czy pakiet edukacyjny w cenie 2000 złotych.

Aktualnie na rynku istnieją 4 modele/zestawy Lego Mindstorms. Zalicza się do nich zestaw RCX, który jest najstarszą wersją Mindstorms: zestaw ten jest w stanie pozwolić nam na budowę w całości programowego robota. Kolejnym modelem jest NXT, którego charakteryzuje dużo większe rozbudowanie i złożoność w porównaniu do RCX. Został ulepszony między innymi o funcję bluetooth czy czujnik natężenia dźwięku. Pozycją trzecią jest NXT 2.0: jak sama nazwa wskazuje jest to rozbudowana wersja NXT. Od swojego pierwowzoru różni się głównie pojedynczymi szczegółami, otóż w tej wersji zostały głównie wymienione zestawy czujników, jak i klocków. Zestawem najnowszym aktualnie promowanym na rynku jest model EV3: najbardziej zaawansowany i rozbudowany ze wszystkich z serii Lego Mindstorms. EV3 daje nam możliwość skorzystania z dostępnych online oficjalnych konstrukcji, a także daje nam dostęp do strony internetowej na której jesteśmy w stanie przestawiać swoje projekty.

Przeczytaj również:
W pewnym wieku posiłki nie są dla nas najważniejszą rzeczą w życiu. Chodzi tutaj o
Pary, którym urodziło się dziecko często mają problem z tym, aby wybrać się na wycieczkę
Będąc świeżo upieczoną mamą warto na samym początku wiedzieć jakie najważniejsze rzeczy posiadać, na wypadek,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*