Owoce goji – charakterystyka

Jagody goji, owoce goji, lub po prostu goji – to robocza nazwa handlowa owoców dwóch spokrewnionych ze sobą w bliskim stopniu roślin: kolcowoju pospolitego oraz kolcowoju chińskiego. Obie te rośliny należą do rodziny psiankowatych. Regionem ich pochodzenia jest przede wszystkim Azja oraz południowo-wschodnia Europa. Owoce goji bardzo często w handlu nazywane są również Tybetańskim Goji lub Himalajskim Goji, są to jednak sformułowania bardzo mylące, ponieważ nie mają one zupełnie nic wspólnego z ich faktycznym pochodzeniem.

owoce gojiNa rynku handlu tzw. zdrową żywnością najczęściej spotykane są w postaci suszonych jagód. Owoce goji bardzo często też nazywane są najzdrowszymi owocami świata, jako że lista pozytywnych efektów, które mogą wywołać w naszym organizmie jest tak długa, że niemal wydaje się nie mieć końca. Owoce goji zaleca się między innymi osobom narażonym na duży stres oraz dzieciom mającym problemy z osłabioną odpornością.

Pomagają one także regulować pracę serca oraz ciśnienie tętnicze, poprawiają płodność i potencję, a także spowalniają procesy starzenia. A to tylko niektóre z licznych pozytywnych skutków, jakie może nam dać raczenie się jagodami goji. Warto więc czasem przystanąć na chwilę, w całym tym zgiełku miejskiej dżungli i zastanowić się nad tym jak żyjemy, jak się odżywiamy i co jemy. I ostatecznie może dojść do wniosku, że warto swojemu ciału dać coś, co nie tylko będzie smakować nam, ale także polepszy jego ogólny stan?

Przeczytaj również:
Z pozoru wydaje się, że wszyscy wiemy, jak szkodliwe działanie niesie ze sobą promieniowanie słoneczne,
Regularne picie odpowiedniej ilości płynów, szczególnie wody, to podstawa zdrowej diety. Nie samą jednak wodą
Jaka jest różnica między tradycyjnym lakierem do paznokci a lakierem hybrydowym? Wie to pewnie każda
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów