Trzy typy zasilaczy do laptopów – jak wybrać ten właściwy?

W sprzedaży znajdziemy trzy kategorie zasilaczy do laptopów. Są to zasilacze oryginalne, dedykowane dla konkretnej wersji laptopa, zwykle sprzedawane wraz z komputerem, zamienniki, czyli zasilacze o parametrach technicznych zgodnych z wymaganiami konkretnego modelu komputera oraz zasilacze samochodowe, które pozwalają ładować laptop w samochodzie – zasilacz podłącza się do zapalniczki samochodowej i w ten sposób ładuje się baterię laptopa. Jak wybrać ten właściwy?

Zasilacze oryginalne

Kupując nowy komputer otrzymujesz wraz z nim oryginalną ładowarkę, która pozwala ładować baterię komputera i pracować na laptopie bez zainstalowanej baterii, podłączając go bezpośrednio do sieci. Oryginalny zasilacz do laptopa jest idealnie dopasowany do wymogów technicznych danego modelu komputera. Ma właściwie dobrane napięcie i natężenie prądu ładowania, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko uszkodzenia komputera podłączając go do prądu i skracamy czas ładowania jego baterii. Niestety oryginalne zasilacze czasami się psują, a ich naprawa jest zwykle niemożliwa. Oryginalny zasilacz do laptopa jest dość drogi, dlatego w takiej sytuacji wiele osób decyduje się na zakup jego tańszego zamiennika.

Zamienniki zasilaczy

W sprzedaży obok zasilaczy oryginalnych znajdziesz szereg zamienników. Oczywiście możesz zaopatrzyć się w taki zamiennik, pod warunkiem znalezienia zasilacza o parametrach technicznych dopasowanych do używanego przez Ciebie modelu laptopa. Najważniejsze co musisz sprawdzić, to jaka jest wartość napięcia prądu ładowania, podawana w Voltach i jakie jest natężenie prądu ładowania, podawane w Amperach. Gdy te dwa parametry się zgadzają i zasilacz do laptopa posiada wtyk pasujący do konkretnego modelu komputera, spokojnie możesz z niego korzystać.

Na stronie: http://parts-store.pl/pol_m_Zasilacze-do-laptopa-292.html znajdziesz zarówno oryginalne ładowarki do laptopa, jak i ich zamienniki.

Ładowarka samochodowa

To sprzęt stworzony z myślą o zmotoryzowanych użytkownikach komputerów przenośnych. Jeśli dużo czasu spędzasz w aucie, zakup samochodowego zasilacza do laptopa z pewnością Ci się opłaci. Dzięki niemu możesz ładować komputer w czasie jazdy autem i w ten sposób mieć go zawsze w zasięgu swojej ręki, stale gotowego do pracy.

Przeczytaj również:
Puzzle to chyba jedna z najstarszych i najbardziej klasycznych zabaw, a może nawet nie powinniśmy
Klasycznym i podstawowym wyposażeniem, które powinno znajdować się w każdym aucie, jest sprawna i sprawdzona
Podróżowanie z dzieckiem autem wymaga zakupu specjalnych dodatków, dziecko w samochodzie musi być odpowiednio zabezpieczone.
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*