Zamienne źródło energii zawsze pod ręką

Dzisiejsze telefony komórkowe mają funkcjonalność, która znacznie wykracza poza możliwości komputerów stacjonarnych jeszcze sprzed kilku lat. Jednak z większą funkcjonalnością wiąże się większe zapotrzebowanie na energię. Każdy smartphone jest smukły w swoich kształtach, baterie są małe i chociaż trzymają coraz dłużej to faktem jest, że przy intensywnym użytkowaniu telefon przynajmniej raz na dwa dni naładować trzeba.

Częste ładowanie i co dalej?

dodatkowa bateria do telefonuCzęste ładowanie baterii szybciej ją zużywa. Dziś bez telefonu czujemy się jak bez ręki. Zawsze trzeba coś sprawdzić, coś uwiecznić, gdzieś zadzwonić, w coś zagrać. Baterie do telefonów eksploatują się coraz szybciej. Już po kilku miesiącach używania telefonu da się zauważyć, że bateria nie trzyma tyle co na początku. Fakt wiele aplikacji można odinstalować lub wyłączyć przedłużając czas działania komórki jednak w skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że pierwszą rzeczą, na którą będzie się zwracało uwagę gdzieś wychodząc to położenie najbliższego gniazdka. W nowszych wersjach smartphonów baterie do telefonów nie są wymienialne, przynajmniej oficjalnie. W sieci można znaleźć tutoriale jak samodzielnie bez pomocy serwisanta wymienić baterię na nową i dosłownie tchnąć nowe życie w swój sprzęt. Jednak nie każdy chce ryzykować przeprowadzania operacji na swoim telefonie. Alternatywą są powerbanki.

Bateria przenośna pod ręką

Powerbanki przeszły sporą ewolucję. Jeszcze kilka lat temu praktycznie każdy dostępny na rynku model przypominał małą cegłę. Podróżowanie z czymś takim w kieszeni, torebce czy plecaku było bardzo uciążliwe. Teraz przenośne baterie są znacznie mniejsze i bardziej pojemne. Powerbank to nie tylko zewnętrzna bateria, do której podpinamy się kablem, to również specjalne nakładki na etui lub pokrowce, która są w stanie dostarczyć smartphonowi niezbędnego zastrzyku energii, a nas utrzymać w stałym kontakcie ze światem. Przenośne baterie do telefonów to zakupowy mus dla każdego, kto używa swojego telefonu z dużą częstotliwością. Lato to czas, kiedy nowe doświadczenia spadają na nas lawinowo, na niejednym urlopie bez telefonu się nie obejdzie, a nie wszędzie będziemy mieli dostęp do gniazdka. Wyjeżdżając na wakacje lub planując kupno dodatkowych akcesoriów do swojej komórki warto wziąć pod uwagę zakup powerbanku. Z pewnością taki zakup okaże się decyzją, której bardzo szybko będziemy sobie gratulowali, a brak uczucia paniki, gdy pasek energii podświetli się na czerwono pozwoli głębiej (oraz spokojniej) odetchnąć.

Przeczytaj również:
Ozdabianie albumów, kartek okazjonalnych lub pudełek metodą scrapbooking'u staje się w Polsce coraz bardziej popularne.
Bogaty rynek półfabrykatów biżuteryjnych nie ułatwia sprawy, kiedy myślimy, z czego wykonać kolejną bransoletkę, kolczyki czy zawieszkę.
Robotyka w postaci kursów oraz zajęć dla milusińskich robi coraz większą furorę w naszym kraju.
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*