Niektóre modele ciągników rolniczych mogą być wyposażone w lekko przydymione szyby tylne i boczne, w kolorze zielonym lub brązowym, co ma zwiększać komfort obsługi ciągnika, zwłaszcza przy dużym nasłonecznieniu. Dzięki przyciemnionym szybom wnętrze kabiny wolniej się nagrzewa, a świecące zza pleców lub z boku słońce, nie rozprasza uwagi operatora ciągnika. Jeśli Twój ciągnik nie został fabrycznie wyposażony w tego typu szyby, zawsze możesz to zmienić. Wystarczy zamówić nowe szyby przydymiane lub sięgnąć po folię przyciemniającą, którą nakleja się na powierzchnię szyby (od wnętrza kabiny).

szyby do ciągników CaseKiedy kupić nową, przyciemnianą szybę?

Zakup nowej szyby do ciągników Case i cięgników wielu innych popularnych na polskim rynku marek to w zależności od typu szyby, wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. W przypadku szyb tylnych i bocznych, zwłaszcza szyb nieruchomych (bez funkcji ich uchylania), jest to zwykle mniejsza kwota, którą warto wydać, jeśli zależy nam na poprawie komfortu użytkowania swojego ciągnika rolniczego. O wymianie przezroczystej szyby na szybę przyciemnianą warto pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia tej pierwszej. Przydymiane szyby do ciągników Case i wielu innych marek ciągników rolniczych często spotykanych na rynku polskim są powszechnie dostępne, a ich cena w zasadniczy sposób nie różni się od ceny szyb przezroczystych – bezbarwnych. Na rynku najczęściej spotyka się szyby przydymiane w kolorze zielonkawym lub brązowym i jeśli planujemy wymieć uszkodzoną szybę w ciągniku Case, lub w innym ciągniku na nową, tego typu szyb właśnie powinniśmy szukać.

Folia na szybę czy nowa, przydymiana szyba?

Jeśli nie mamy przymusu wymiany przezroczystej szyby na nową, zawsze możemy skorzystać z folii przeciwsłonecznej, którą nakleja się na szybę od wewnętrznej strony kabiny ciągnika rolniczego. Co prawda folia jest nietrwała i z czasem ulegnie zużyciu, ale jest tańszą alternatywą wobec przyciemnianych szyb do ciągników Case i innych. Jeśli chcemy raz na zawsze uporać się z problemem szybkiego nagrzewania się wnętrza kabiny ciągnika rolniczego, lepszym wyborem będzie jednak zakup oryginalnych, przydymianych szyb do ciągnika Case lub ciągnika dowolnie innej marki, jaki jest aktualnie w naszym posiadaniu. Przydymiane szyby do ciągników Case i innych, nowszych modeli ciągników rolniczych to dziś standard. Takie szyby to sprawdzony sposób na poprawę komfortu prowadzenia ciągnika w ostrym słońcu i spowolnienie procesu nagrzewania kabiny, co oczywiście również wpływa na zwiększenie komfortu pracy.