Za każdym razem, gdy zbliża się sezon plażowy i w sklepach pojawiają się stroje kąpielowe, cieszą się one wielkim zainteresowaniem dziewcząt i kobiet w różnym wieku.

Mężczyźni zwykle się temu dziwią, gdyż im samym jedne kąpielówki zwykle wystarczają na wiele sezonów, kobiety zaś nie dość, że co sezon kupują nowy strój, to jeszcze najczęściej wcale nie poprzestają na jednym.

Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ każda kobieta chce się doskonale prezentować, również na plaży. Poza tym w każdej nowej kolekcji jest tyle interesujących modeli, że ciężko pohamować się przed kupowaniem nowych, modnych bikini czy trikini. I wreszcie, panowie pewnie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że jeden strój kąpielowy to zdecydowanie za mało, gdyż nie pasuje on do wszystkich sytuacji. Jeśli idziemy na basen, zwykle potrzebujemy stroju kąpielowego jednoczęściowego.

Gdy idziemy na plażę i wiemy, że będziemy grać w piłkę, pływać czy w inny sposób aktywnie spędzać czas, przyda nam się bikini o kroju sportowym, na przykład ze spodenkami i zabudowanym stanikiem, bo takie jest wygodniejsze. Zaś do opalania bikini powinno być jak najbardziej skąpe, by denerwujące białe ślady w nieopalonych miejscach były jak najmniejsze.