Dozowniki do mydła to idealne rozwiązanie ułatwiające higienę osobistą

Klasyczna kostka mydła umieszczona w mydelniczce nie zachęca szczególnie do skorzystania z niej. Zwłaszcza w obiektach publicznych czy placówkach medycznych. Dlatego większość tego typu lokali rezygnuje z umieszczania tradycyjnego mydła w kostce na rzecz funkcjonalnych i bardziej praktycznych urządzeń ułatwiających higienę osobistą.

Dozowniki do mydła to coraz powszechniejszy widok. I jest to niezwykle korzystne zjawisko, które zdecydowanie ma same zalety. Przede wszystkim sprzyja higienie. Szczególnie automatyczne dozowniki do mydła są wyjątkowo praktyczne w stosowaniu. Nie potrzeba ich nawet dotykać, tylko zbliżyć dłonie, a czujnik automatycznie uruchomi urządzenie, które zaaplikuje odpowiednią ilość płynnego mydła. Pojedyncza dawka wystarczy do dokładnego umycia rąk. W ten sposób mamy czyste dłonie umyte z zachowaniem zasad higieny.

Zastosowane dozowniki do mydła w pomieszczeniach szpitalnych czy placówkach medycznych idealnie spełniają swoje funkcje. Zapewniają najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa pracy personelu tam pracującego. Umieszczone w większości sal chorych, łazienkach i innych pomieszczeniach pozwalają na zachowanie sterylności dłoni. Pielęgniarki czy lekarze przed kontaktem z pacjentem każdorazowo mogą skorzystać z tych funkcjonalnych urządzeń. To ważne, aby nawet przed podstawowym badaniem lekarskim ręce medyka były umyte środkiem dezynfekującym. Ma on kontakt z różnymi chorymi i każdy pacjent życzyłby sobie zachowania przez lekarza podstaw higieny.