Utrzymanie firmowej dokumentacji w porządku to wyzwanie dla każdej księgowej i sekretarki. Gdzie i jak przechowywać dokumentację, by odnalezienie konkretnej faktury czy dokumentu nie okazało się w przyszłości zadaniem niemożliwym? Opcji jest kilka.

SegregatorySegregatory sprawdzą się bardzo dobrze wtedy, gdy będziesz potrafiła odpowiednio oznaczyć dokumenty. Dodatkowo możesz skorzystać z różnego rodzaju przekładek, dzięki którym będziesz mogła rozdzielić różne rodzaje dokumentów. Pomocne mogą się również okazać skoroszyty - możesz je wykorzystać wtedy, gdy dokumentacja dotycząca danej sprawy nie jest rozległa - tak samo jak w przypadku umieszczania dokumentów w segregatorach - pamiętaj o tym, aby odpowiednio oznaczyć i opisać skoroszyt.

Dobrym rozwiązaniem są również pudła archiwizacyjne - możesz w nich trzymać dokumentacje z poprzednich lat, która z jakichś powodów powinna znajdować się w firmie. Dzięki temu nie będzie się ona myliła z dokumentacją aktualną. To tylko niektóre przykłady tego, jak można przechowywać dokumentację - wybierz sposób, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.