Dzisiaj będzie trochę o pupilach. Psy są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Lifestyle to styl życia nie tylko tego co kręci się wokół nas, ale także wokół ważnych dla nas istot. Postanowiłam więc dać Wam kilka wskazówek jak najlepiej opiekować się najlepszym przyjacielem człowieka czyli psem. Dzisiaj będzie o jego diecie. ;)

Jeśli pragniemy odpowiednio odżywiać naszego pupila, musimy wiedzieć, że sucha karma dla psa powinna być dostosowana nie tylko do jego wieku, ale również do wielkości. Szeroki wybór przysmaków dla zwierząt sprawi, że znajdziemy zarówno dobrą propozycję dla czworonoga o wrażliwym żołądku, jak i intensywnie pracującego. karma dla psa

Pies to zwierzę z natury mięsożerne. Im zatem więcej mięsa w jego codziennej diecie będzie się znajdować, tym lepiej. Oczywiście, ogólnodostępne karmy dla psa nie składają się wyłącznie z mięsa, tylko z szeregu składników dodatkowych. Warto jednak wiedzieć, które z nich zaspokoją jego naturalne potrzeby, a które są całkowicie zbyteczne. Dobrej jakości karmy znajdziecie, np. http://kiwizoo.pl/pies/karma-dla-psa.

Na opakowaniu każdego produktu znajdziemy informacje o składnikach wchodzących w jego skład. Przy odrobinie znajomości, w jaki sposób czytać zawarte dane, będziemy wiedzieć czy dana karma dla psa zasługuje na zainteresowanie, spełniając normy i potrzeby odpowiednio zbilansowanej diety. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że składnik, który na liście znajduje się jako pierwszy, oznacza że jest go procentowo najwięcej. Każdego kolejnego jest odpowiednio mniej.

W diecie naszego zwierzaka powinno znajdować się zboże, o czym zresztą wielu producentów pamięta, wzbogacając skład w pszenicę, ryż, kukurydzę czy sorgo. Jednak zboże zbożu nierówne, dlatego szukając najlepszej karmy dla psa powinniśmy wybierać te produkty, w których znajduje się pełne ziarno, a nie mączka zbożowa. Specjaliści zalecają, aby unikać białka roślinnego, czyli glutenu w diecie psiaka. Jako, że jest on zwierzęciem z natury mięsożernym, idealnym składnikiem wpływającym na jego prawidłowy rozwój będzie białko pochodzenia zwierzęcego, a nie roślinnego.

Warto również zwrócić uwagę, czy karma dla psa zawiera owoce i warzywa, które istotnie podwyższają wartość odżywczą jedzenia. Stanowią bowiem bogate źródło witamin oraz błonnika pokarmowego, który wpływa pozytywnie na procesy trawienne.

Mając w domu szczeniaka, powinniśmy zaopatrzyć się w karmę o zwiększonej zawartości białka oraz kwasów DHA. Jeśli zwierzak wykazuje tendencje do tycia, warto podawać mu karmę wzbogaconą L-karnityną oraz o zmniejszonej zawartości tłuszczu, które uchronią go przed nadmiernym przybieraniem na wadze.