Jak wybrać niszczarkę biurową?

W praktycznie każdym biurze powinna znaleźć się odpowiednio dopasowana niszczarka biurowa. Urządzenie to pozwala na usuwanie zbędnych czy przeterminowanych dokumentów, dzięki czemu bez trudu można utrzymywać porządek w aktualnych papierach, a jednocześnie zadbać o to, aby wszystkie zbędne dokumenty były w odpowiedni sposób zniszczone i nie służyły żadnym dodatkowym celom. Jest to również niezbędne, gdy niszczone dokumenty zawierają dane poufne czy osobiste. Jak więc wybrać niszczarkę, aby dobrze spełniała swoje zadanie?

Podstawową kwestią jest wybór niszczarki biurowej ze względu na jej zastosowanie. Urządzenia te posiadają skalę DIN, która jest pięciostopniowa i świadczy o tym, do jakich celów używana powinna być dana niszczarka. W przypadku, gdy zniszczeniu ulegają dokumenty, które nie zawierają danych osobistych, wystarczy nam niszczarka z DIN na poziomie 1 albo 2, która zapewnia cięcie na szersze i węższe paski. Dla dokumentów z danymi osobistymi używa się zwykle niszczarek z DIN 3, które tną dokumenty na ścinki; DIN 4 oraz 5 zapewniają ścinki w bardzo drobnej formie, dlatego też nadają się idealnie do dokumentów tajnych i poufnych. Mimo tego, najczęściej kupowanym modelem jest model DIN 3.

Istotne jest również, aby niszczarki biurowe dopasowane były do liczby osób, które z nich korzystają, a także trybu ich eksploatacji. Najprostsze i najmniejsze niszczarki, które są zarazem najtańsze, pozwalają na niszczenie do 30 kartek dziennie – sprawdzą się dla jednej osoby albo w biurze, gdzie takich dokumentów do zniszczenia nie ma zbyt wiele. Dla większego biura trzeba brać pod uwagę niszczarki biurowe o znacznie wyższej wydajności, pozwalające na eksploatację dla określonej liczby osób oraz do kilkuset kartek dziennie. Dodatkowo cena będzie rosła przy wyborze niszczarek, które pracują wyjątkowo cicho, mogą niszczyć kilka kartek naraz czy maja większy kosz na ścinki. Wszystkie niszczarki biurowe w www.ergonauta.pl dostosowane są do różnych potrzeb oraz kryteriów wyboru, dzięki czemu ich dobór staje się bardzo łatwy.