Zależnie od modelu laptopa może pracować cicho lub głośno - czym niestety dość uprzykrza pracę, granie czy przeglądanie stron internetowych. Mowa oczywiście o wentylatorze, dzięki któremu jesteśmy spokojni o nasz sprzęt, który dzięki niemu się nie przegrzewa. Są osoby, które nie zwracają uwagi na zbyt ciepłego laptopa, a może to nieść za sobą niemiłe konsekwencje, takie jak wolniejsze działanie czy zawieszanie się, dlatego nie można tej sprawy bagatelizować.

Wentylator do laptopa to ważna część naszego przenośnego komputera, warto poczytać wcześniej o nim na forach internetowych lub sięgnąć po poradę do specjalistów w tej dziedzinie, żebyśmy nie byli rozczarowani jego pracą. Kiedy już posiadamy laptopa - nie powinniśmy zapominać o czyszczeniu wentylatora, kiedy osiądzie na nim zbyt dużo kurzu możemy mieć problem z jego pracą - może stać się głośniejszy, albo co gorsza - może gorzej pracować przez co jesteśmy narażeni na przegrzanie się urządzenia i będziemy zmuszeni do wymiany niektórych części. Warto wentylator przeczyścić na przykład sprężonym powietrzem, co nie jest trudnym zadaniem.

Jeśli jednak obawiamy się popsucia wentylatora, warto raz na jakiś czas przejść się z laptopem do specjalisty, który zadba o prawidłową pracę 'wiatraczka'. Możemy pokusić się o rozebranie laptopa (tylko bez przesady) i dokładne wyczyszczenie wentylatora, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że dokładnie zostanie usunięty z niego kurz. W ten sposób sprawimy, że odzyska drugie życie, będzie chodził ciszej oraz lepiej chłodził.