Szukając zaproszeń na ślub para młoda może dopasować do nich winietki ślubne. To elegancka ozdoba stołu weselnego i jednocześnie ważny element etykiety. Nowożeńcy najczęściej zamawiają personalizowane tabliczki z imionami i nazwiskami gości. Dzięki personalizacji można zaoszczędzić czas na odręczne wypisywanie danych. Winietki wyglądają niezwykle elegancko i dopasowane są do wystroju sali. Jest kilka podstawowych trendów w papeterii ślubnej. Obok klasycznych, kwiatowych motywów, pojawiają się egzotyczne liście monstery i nowoczesne wzory geometryczne. Jak zatem dobrać winietki na tę wyjątkową uroczystość? Oto klika praktycznych podpowiedzi.

Winietki na stół weselny a wystrój sali

Winietki są równie ważne jak zaproszenia ślubne. Najczęściej narzeczeni zamawiają papeterię z tej samej kolekcji. Dzięki spójnej szacie graficznej zaproszenia i winietki, a także menu weselne i podziękowania dla rodziców są utrzymane w podobnej tonacji. Ważne jest dopasowanie winietek do ogólnego wystroju sali i charakteru wesela. Przykładowo, jeśli narzeczeni decydują się na ślub na łonie natury, w rustykalnym klimacie, np. w stadninie koni czy też na wsi, wówczas odpowiednie będą winietki ślubne w stylu boho. Ekologiczne tabliczki na stół wykonywane są z szarego kartonu pozyskiwanego z recyclingu. Na takim neutralnym tle wspaniale prezentują się złocone lub czarne litery. Eco lub boho winietki pasują właśnie do wesela folkowego, pod namiotem, w gospodarstwie agroturystycznym lub we własnym ogrodzie. Inny, elegancki styl winietek będzie odpowiedni do wesela w klasycznej sali balowej, w pałacu lub szykownym hotelu. Nowoczesny, minimalistyczny ślub w restauracji współgrać będzie z prostymi kartonikami o zredukowanej dekoracji. Najprostsze winietki zawierają tylko imiona i nazwiska gości, choć drukowane są na kartonie wysokiej jakości.

Personalizowane winietki ślubne jako elegancka ozdoba weselnego stołuDekoracyjne tabliczki zamiast podziękowania dla gości

Spersonalizowane winietki ślubne mogą pełnić podwójną rolę. Obok oznaczenia miejsc dla gości funkcjonują jako drobne podziękowanie. W dobrym tonie jest wręczenie gościom niewielkich, symbolicznych upominków. Obok cukierków lub zdjęć pary młodej to właśnie dekoracyjne winietki z nadrukiem uzupełniają wystrój stołu i całej sali. Wystarczy, że z jednej strony kartoniku pojawi się imię i nazwisko gościa, a z drugiej proste słowo: Dziękuję! Firmy produkujące winietki weselne dają możliwość pełnej personalizacji. Dzięki temu para młoda może zrealizować dowolny pomysł i sprawić gościom miłą niespodziankę.

Winietki z personalizacją lub do samodzielnego wypisania

Organizując uroczystość weselną można wybrać winietki z personalizacją lub do samodzielnego uzupełnienia. Winietki ślubne przekazywane są też kaligrafowi, czyli osobie, która zawodowo zajmuje się wypełnianiem zaproszeń i innych elementów weselnej etykiety. Kaligraficzne napisy są wyrazem najwyższej dbałości o szczegóły. To tradycyjna forma wypełniania winietek i zaproszeń, która coraz częściej wraca do łask. Jeśli chodzi o samą personalizację to wystarczy podać listę gości przy zamawianiu papeterii. Personalizacja to zarówno drukowanie imion i nazwisk, jak też dobór sentencji, kroju pisma, koloru czcionki i dodatkowych elementów dekoracyjnych.