Koszty prowadzenia działalności rosną, a zarobki nie zwiększają się. Ten problem dotyczy niemal każdego polskiego przedsiębiorcy. oszczędności w eksploatacji pojazdów i maszyn

Aby poradzić sobie z taką dysproporcją, należy nauczyć się oszczędnie używać samochodów firmowych i maszyn, które mamy w swojej firmie. Dzięki kilku prostym nawykom oraz większej ilości wiedzy na temat działania maszyn poprawimy jakość naszych firmowych finansów.

Po pierwsze, należy wiedzieć, że ekonomiczna maszyna to ta maszyna, która jest w pełni sprawna. Najdrobniejsze nawet usterki mogą spowodować zwiększone pobieranie energii. Poza tym usterka w jednym układzie może powodować przyspieszenie psucia się układów zależnych. Należy więc odrzucić zasadę, że jeśli urządzenie jeszcze działa, to nic się wielkiego nie stało.

W przypadku samochodów, istnieje kilka trików, które powodują, że eksploatacja pojazdów będzie tańsza. Przede wszystkim należy nabrać nawyku wyłączania klimatyzacji, jeśli nie jest ona nam potrzebna. A jest to naprawdę kosztowna rzecz. Po drugie, konieczne jest nauczenie się jeżdżenia w taki sposób, aby włączać jak najszybciej najwyższy bieg i jechać w ten sposób jak najdłużej. Dlatego właśnie jazda autostradami jest najbardziej ekonomiczna. Podczas postoju zacznijmy wyłączać silnik. Dotyczy to jednocześnie używania maszyn w naszej firmie. Jeśli nie korzystamy z nich, odłączmy od nich źródło zasilania, zamiast zostawiać je w stanie rozruchu.