Ogromny asortyment dostępny na rynku pozwala w pełni odzwierciedlić potrzeby klientów. Branża wnętrzarska jest w tym zakresie szczególnie oblegana. Nie tylko bowiem pragniemy ładnie mieszkać, ale również otaczać się urokliwymi ozdobami. Nic zatem dziwnego, że wazony dekoracyjne są tak chętnie poszukiwanym dodatkiem mieszkalnym. Zróżnicowane nie tylko formą, kształtem, wielkością, ale również kolorystyką czy rodzajem użytego do produkcji materiału. Dostępne bowiem w sprzedaży są naczynia ze szkła, ceramiczne, drewniane czy z tworzywa sztucznego. Jak zatem widać – wybór jest naprawdę szeroki.

Które propozycje cieszą się największą popularnością?

Nie ulega wątpliwości, że w kategorii wazonów dekoracyjnych, największą sławę można przypisać modelom szklanym i ceramicznym. Doceniane zarówno z uwagi na wysokie walory estetyczne, jak i praktyczne. Tuż za nimi plasują się naczynia z porcelany – uważane za bardzo stylowe oraz ręcznie malowane. Na przełomie ostatnich sezonów coraz częściej doceniamy produkty typu handmade, czyli tworzone samodzielnie. Otaczani zewsząd masowymi, często kiepskiej jakości towarami, potrafimy dostrzec rzemieślnicze piękno i oryginalność. Decydując się na naczynia porcelanowe, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko ich niezaprzeczalne walory wizualne, ale również fakt, że w przypadku zmiany aranżacji mieszkania, ich dopasowanie do nowego wystroju może być rzeczą kłopotliwą. Stąd też dużą popularność przypisujemy szklanym wazonom dekoracyjnym. Ich uniwersalny charakter pozwala na swobodne dopasowanie do każdej stylistyki mieszkania. Zarówno te wykonane ze szkła przezroczystego, jak i barwionego wydobędą urok naszej domowej przestrzeni, istotnie podnosząc jej walory estetyczne. wazony dekoracyjne

Wazony dekoracyjne z drewna i tworzyw sztucznych

Prócz wymienionych wyżej naczyń, na uwagę zasługują również modele drewniane i wykonane z tworzyw sztucznych. Mimo, że charakteryzują się mniejszą popularnością, mogą poszczycić się gronem wielbicieli, którzy przede wszystkim doceniają je z uwagi na przystępną cenę oraz możliwość wykreowania fantazyjnych kształtów. W przypadku porcelany czy szkła byłoby to niemożliwe. I choć drewniane wazony dekoracyjne to w wielu mieszkaniach nie tylko rzadkość, ale również pewny element zaskoczenia, niemniej jednak modele wykonane z egzotycznych gatunków drzewa doskonale spełniają swoją funkcję, ozdabiając domową przestrzeń bukietem świeżo ściętych i pachnących kwiatów.