Bycie rodzicem to wielkie wyzwanie. Oczekiwanie na przyjście zwłaszcza pierwszego dziecka dostarcza wielu pytań o pielęgnacje, wychowanie, czy wyposażenie pokoju dziecięcego. Młodzi rodzice nie zawsze wiedzą, co przy noworodku jest niezbędne. Poniżej można znaleźć odpowiedź na pytanie, co powinna zawierać wyprawka noworodka.

Co kupić dla noworodka

Młodzi rodzice oczekujący dziecka stoją przed wieloma dylematami dotyczącymi żywienia i pielęgnacji. Co właściwie kupić? Wózek, łóżeczko, ubrania i rożek minky – to z pewnością jedne z bardziej podstawowych i niezbędnych przedmiotów w pielęgnacji niemowlaka.

Młoda matka, która trafia do szpitala z bólami porodowymi powinna wziąć ze sobą przygotowaną wyprawkę dla niemowlęcia. Najważniejsze w tym zestawie powinny być ubranka bardzo dobrej jakości, czapeczka oraz rożek minky, w który będzie mnożna owinąć dziecko, a potem bezproblemowo przenosić i karmić.

Wyprawka dla noworodka. Pierwsze dni w szpitalu

Przyszła matka, gdy trafia na porodówkę musi pamiętać o zabraniu rzeczy dla siebie, ale także dla dziecka. Dla noworodka najlepiej kupować rzeczy z czystej bawełny, gdyż materiał ten nie uczula, a w pierwszych dniach życia dziecka jest to szczególnie ważne, by ubranka nie przyczyniły się do żadnych podrażnień skóry. Ważne też, aby rozpinały się z przodu, aby nie było konieczności wkładania ich przez główkę. Rzeczy te mają być przede wszystkim praktyczne i z dobrego materiału. Wszelkie ozdobniki są w tym przypadku zbędne. Dla noworodka najlepiej kupić body, śpiochy i kaftanki.

Rożek Minky to niezbędna rzecz zarówno dla dziecka jak i matki. Dziecku będzie w nim ciepło, pozycja ciała będzie odpowiedni ułożona co jest szczególnie ważne podczas podnoszenia i karmienia dziecka. Rożki te można używać na kilka sposobów, idealnie nadają się także do wózka dziecięcego. Podobnie jak ubrania – rożki Minky są wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie powoduje uczulenia. Co także ważne, niemowlęta otulone takim rożkiem są spokojniejsze, bezpieczniejsze i zachowują odpowiednią temperaturę ciała.

Niezbędne są także pieluszki wysokiej jakości, skarpetki oraz rękawiczki, żeby dziecku było ciepło, a także dlatego, aby nie drapało się po buzi. Warto także zabrać dobre kremy na odparzenia oraz mokre chusteczki i ręcznik kąpielowy – najlepiej także w kształcie rożka i z kapturem.