Wśród wielu dostępnych na rynku zabawek dla dzieci coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, które można łączyć w rozmaite kolekcje. Figurki zwierząt leśnych, domowych, dzikich - to świetna metoda na zainteresowanie dziecka przyrodą i jednocześnie nauczenie go wymyślania sobie różnych inspirujących fabuł do dobrej zabawy. W tej roli kapitalnie sprawdzą się modne figurki serii Schleich.

Czym wyróżniają się kolekcje marki Schleich?

Zabawki Schleich - niesamowity pomysł na wyjątkową kolekcję dla dzieci!Marka Schleich przebojem zaczęła podbijać polski rynek zabawek dla dzieci już kilka lat temu.To wtedy na sklepowych półkach pojawiły się precyzyjnie wykonane figurki wiernie odwzorowujące różne zwierzęta. Wszystkie gatunki koni, tych żyjących i tych, które sięgają do dawnych czasów dzikich ogierów, zwierzęta tajemniczej sawanny, suchej pustyni oraz niesamowite zwierzęta domowe: psy, koty, a nawet kilka rodzajów królików. Takie zabawki Schleich w sklepie 3xk.pl można dostać od ręki i każdorazowo powiększać kolekcję o kolejne elementy stanowiące dla dziecka nie tylko pretekst do dobrej zabawy, ale i pobudzania kreatywności przy dotykowym poznawaniu coraz to nowszych gatunków zwierząt.

Same zabawki Schleich w sklepie 3xk.pl dobierać można na różne sposoby. Może być to np. kolekcja jednego typu zwierząt pozwalająca dziecku odkryć gatunki żyjące w puszczy czy w morskich głębinach, albo dobór kolekcji figurek tak, by przeplatać je dodatkowymi akcesoriami rozwijającymi zabawę. Dla przykładu wybierając konie Schleich można dobrać do nich szczegółowe gadżety jak uzdy, zagrody, kantary, czy nawet postaci ludzkie, które w wymyślonej przez dziecko opowieści zajmują się tresurą, pojeniem czy czyszczeniem końskiej grzywy. Tu warto dodać, ze każda figurka Schleich jest wykonana jak małe dzieło sztuki. Wszystkie najdrobniejsze elementy projektowane są z ogromna precyzją, dlatego aktualnie na rynku nie ma figurek zwierząt o lepszej jakości, kolorach i naturalnym odwzorowaniu autentycznych gatunków.

Kolekcjonowanie zabawek pobudza wyobraźnię dziecka

Wielu nauczycieli, ale i rodziców coraz mocniej zauważa, że tworzenie własnych kolekcji zabawek rozbudza wyobraźnię dziecka i przyspiesza jego rozwój. I wcale nie chodzi tu o zabawki o wielkich gabarytach, które zajmowałby pół mieszkania i kosztowały krocie, ale właśnie o przykładowe zabawki Schleich w sklepie 3xk.pl, które są niewielkie, zajmują mało miejsca, a niosą sobą bardzo ważny przekaz. Uczą dzieci przyrody, zachęcają do poszukiwania informacji o danym zwierzęciu, wzbudzają zainteresowanie dziecka, co do tego, jak danym np. żółwiem, żyrafą czy króliczkiem się zajmować i uświadamiają pociechom jak ważni są nasi mniejsi bracia.