azzaro chromePrzekonanie, że mężczyznom przystoi inwestować jedynie w mydło i maszynkę do golenia, już dawno odeszło do lamusa. Dziś, kosmetyki dedykowane panom, są tak samo popularne, jak te używane przez kobiety. Wiedza mężczyzn na temat pielęgnacji i higieny regularnie wzrasta, a korzystanie ze specjalistycznych produktów oszczędza sporo czasu podczas porannej toalety.

Co powinno znaleźć się w kosmetyczce nowoczesnego faceta? Zacznijmy od przyborów typowo męskich. Maszynka, krem do golenia, nawilżający balsam — to absolutne podstawy. Na co dzień przyda się też dobry krem na dzień, maskujący zmęczenie, przebarwienia, drobne zmarszczki. Zawsze przy sobie warto mieć też sprawdzony antyperspirant i perfum pasujący do upodobań. Większości mężczyzn polecić można kompozycje piżmowe z nutą cytrusową, np. klasyczny Azzaro Chrome. To mocny, charakterystyczny, ale przyjemny zapach, który sprawdzi się także na randkach, przyjęciach czy weselach.

Inwestować warto też w dobry szampon — odpowiedni do rodzaju włosów i skóry. Panowie o wiele częściej mają problemy z łupieżem czy przetłuszczonymi pasmami, dlatego powinni eksperymentować z dostępnymi produktami, by znaleźć najskuteczniejszy. Gęste, lśniące włosy to — obok zadbanych paznokci — są niejako wizytówką człowieka. Pokazują, jaką wagę przykłada do wyglądu zewnętrznego i codziennej pielęgnacji.