Wymiana wycieraczek: dlaczego, kiedy i jak?

Wymiana wycieraczek samochodowych to czynność tyleż ważna, co często bagatelizowana przez kierowców. Tymczasem uszkodzone lub zużyte wycieraczki mogą doprowadzić do nieodwracalnego porysowania szyb. Zgodnie z ogólnymi zaleceniami, wycieraczki powinno się wymieniać raz na rok (albo raz na 300 godzin jazdy).

Wybór konkretnego modelu wycieraczek powinien być uzależniony od marki i rocznika naszego samochodu (np. wycieraczki do BMW z rocznika 2001 mogą nie pasować do BMW z rocznika 2012), a także od specyfiki jazdy. Jeżeli jeździmy szybko, powinniśmy zdecydować się na wycieraczki płaskie (bezprzegubowe), ponieważ są one bardziej aerodynamiczne i dobrze tłumią szum przy dużych prędkościach. Ewentualnie możemy zaopatrzyć się w wycieraczki przegubowe ze spojlerem.

Wybierając nowe wycieraczki do samochodu powinniśmy też zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego wykonane są pióra. Kauczuk naturalny jest tu wyżej ceniony niż silikon, ponieważ lepiej przylega do szyby i skuteczniej ją czyści. Rozmiar wycieraczek powinien być możliwie jak największy, tak aby kierowca miał maksymalnie duże pole widzenia. Sprawne wycieraczki będą pracowały cicho i nie będą pozostawiały za sobą smug na szybach.

Przeczytaj również:
Sprzęt poleasingowy doskonałą alternatywą dla drogich urządzeń elektronicznych Bardzo często stoimy przed wyborem nowego komputera,
Chcąc kupić polisę OC dla posiadanego auta praktycznie każdy właściciel posiada pewne pytania i wątpliwości.
Puzzle to chyba jedna z najstarszych i najbardziej klasycznych zabaw, a może nawet nie powinniśmy
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów