Choć wiele osób zgodnym chórem przyznaje, że najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies, nie mniej jednak grono z nich decyduje się również na posiadanie kota. Te szalenie puchate, a przy tym rozkoszne czworonogi mogą być równie sympatyczne, jak psiaki. Nic zatem dziwnego, że adopcja zwierząt cieszy się tak wielką popularnością...

Wielu ludzi nie pozostaje obojętnym na los pupili, z którymi los obszedł się niezwykle brutalnie. Opuszczone przez właścicieli, błąkające się po nieznanym terenie, niekiedy również bite i torturowane. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że zasługują na drugą szansę, na trafienie w dobre ręce, dzięki którym zapomną o swoich traumatycznych przeżyciach. Jeśli zatem adopcja kotów czy adopcja psów chodzi nam coraz częściej po głowie, możemy być pewni, że będzie to szczytna zasługa, którą zadowolony i oswojony zwierzak odpłaci wiernością, lojalnością i oddaniem.

adopcja kota

Spis centrów adopcyjnych i schronisk znajdziemy na http://greypet.com/

Zanim jednak ostatecznie podejmiemy decyzję, że przygarnięcie zwierzaka ze schroniska jest naszym pragnieniem, musimy dokładnie przeanalizować wiele aspektów. Gdy decydujemy się na adopcję kotów, powinniśmy pamiętać, że młode kociaki najlepiej czują się w towarzystwie. Wówczas skutecznie wyeliminujemy prawdopodobieństwo, że podczas naszej nieobecności narobią w domu szkody. Warto zatem mieć na uwadze informację o liczbie oraz charakterze kociaków, aby później oszczędzić sobie niepotrzebnych zmartwień. W dalszej kolejności pozostaje kwestia zabezpieczenia, szczególnie wtedy kiedy mieszkamy w ruchliwym mieście. Wypuszczenie kociaka na dwór wiązałoby się z niebezpieczeństwem, dlatego konieczne jest uprzednie zabezpieczenie balkonu oraz okna.