Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans. To już nie tylko popularny niegdyś „chińczyk”, warcaby, czy szachy, ale nieskończona ilość gier, które rozwijają i pobudzają wyobraźnię. Niektóre z nich to graficzny majstersztyk, inne przyciągają ciekawą fabułą. Warto zamienić choć część gier komputerowych na planszówki, które będą źródłem rozrywki dla całej rodziny.

Jak wdrożyć w życie plan pt. zamiana? Pierwszy krok to wizyta w sklepie internetowym z grami planszowymi, w którym ze spokojem zapoznamy się z różnymi pozycjami. Ważny jest dobór takiego gatunku, który będzie odpowiadał wszystkim chętnym. Co ciekawe, nie tylko dzieci uczą się poprzez granie. Dorośli również czerpią ogromne korzyści z prowadzenia rozgrywek. Nie bez przyczyny od setek lat ludzie grają w gry planszowe. Sklep z takimi „zwykłymi” grami możemy również odwiedzić osobiście, gdzie dostaniemy fachową poradę co do wyboru.

Ćwiczenie pamięci

Trening umysłu jest istotny w każdym wieku. Niektóre z rozgrywek to prawdziwa siłownia dla mózgu. Podczas grania intensywnie ćwiczymy pamięć, co ma pozytywny wpływ na szare komórki i pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera. Im więcej ćwiczymy, tym wydajniejszy mamy umysł.

gra planszowaNauka języków

Wszystkim „wiecznie początkującym” pomogą w nauce gry planszowe. Sklep z materiałami do nauki języków z pewnością doradzi odpowiednią grę, przy której wreszcie rozbudujemy słownictwo. Większość z nich jest stworzona z myślą o dzieciach, jednak są również wersje dla dorosłych, ale wciąż uczące podstaw.

Współpraca

Gry uczą współpracy, dlatego są świetnym sprawdzianem dla np. załogi w pracy, która musi wspólnie wykonywać określone zadania.

Integracja

Gry są kolejnym testem na umiejętność komunikacji między ludźmi. W trakcie rozgrywki potrafią wyjść z człowieka cechy charakteru, o których wcześniej nie miał pojęcia… Możemy dowiedzieć się wówczas, czy sami potrafimy panować nad własnymi emocjami. Sklep z grami planszowymi o bardziej rozbudowanym asortymencie z pewnością będzie miał dział oznaczony jako „gry integracyjne”, w którym znajdują się propozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem internetowym centrum-upominkowe, który oferuje gry planszowe, ale także zabawki i akcesoria dla dzieci.