Jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu z kilkoma poziomami, to na pewno stanęliśmy przed wyzwaniem zakupienia odpowiednich schodów. Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się być banalna, ale gdy bliżej przyjrzymy się tej kwestii, to szybko dojdziemy do wniosku, że każdy produkt jest nieco inny i nie zawsze wpasuje się w nasze otoczenie.

Jakie są rodzaje schodów?

schody zabeigowe

Profesjonalne schody powinny spełniać kilka warunków. Przede wszystkim muszą być bezpieczne. Powinny być dobrze wyprofilowane, muszą mieć odpowiednią ilość stopni, a także dobrane poręcze. W domach ze schodów korzysta się co najmniej kilka razy dziennie. Nie sztuką jest postawić element, który będzie ładny, chodzi przede wszystkim o to, żeby był funkcjonalny i praktyczny. Wiele schodów zabiera dużo miejsca. Jeżeli mamy spory przedpokój lub klatkę schodową, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten element był bardzo duży i reprezentacyjny. Jeśli jednak mamy małą przestrzeń, a schodki mają na przykład prowadzić tylko do antresoli, to musimy wybrać taki produkt, który nie będzie zabierał dużo miejsca.

Z czego robi się schody?

Kwestią do przemyślenia jest także materiał wykonania schodów. Mogą być one drewniane, szklane. metalowe, betonowe, a nawet marmurowe. Do nich należy jeszcze dobrać poręcze. Ważnym aspektem jest zapoznanie się z dokładną specyfikacją shchodów. Na stronie http://schody24.net.pl znajdziecie wiele modeli oraz porad jak dobierać schodyi na co szczególnie zwracać uwagę podczas zakupu. Pamiętajcie, że schody będa wam służyły bardzo wiele lat i warto odpowiednie zaplanować ich wybów.