Najlepsze preparaty, pozwalające utrzymać nawet ogromne przestrzenie w idealnym stanie, kupowane są przez firmy sprzątające, placówki medyczne oraz zakłady przemysłowe. Każda z tych działalności posiada zarówno zestawy maszyn czy preparaty chemiczne, ale też dodatkowe akcesoria do sprzątania. Rzadko kiedy kupują je klienci indywidualni, do niczego ich nie potrzebując. Co zatem występuje wśród tych akcesoriów i kiedy mogą się one przydać w firmie?

Kraniki do kanistrów

Są bardzo niewielkie, dlatego też niewiele kosztują (przeważnie kilkadziesiąt złotych). Można je przymocować do dowolnego zbiornika, aby łatwiej i szybciej nalać jego zawartość do kubka czy szklanki. Kanistry mogą być wypełnione po prostu wodą, którą pracodawca powinien zapewnić wszystkim swoim podwładnym. Istnieje bowiem taki przepis prawny, dlatego każdy przedsiębiorca musi działać zgodnie z jego zasadami.

Pompka do kanistrów

Podobny do kraników typ akcesoriów do sprzątania to już pompki przeznaczone do różnych zbiorników, najczęściej mydeł, czyszczących pianek czy kremów. Teoretycznie wymienione produkty zawierają już swoje pompki, jednak czasem ulegają zniszczeniu, przestając działać. Można wtedy zastąpić je pompką dozującą, zakupioną oddzielnie. Jest ona kompatybilna praktycznie ze wszystkimi kanistrami.

Nasadka dozująca

Tańszą wersją kraników będą z kolei nasadki dozujące. Działają praktycznie tak samo, jednak umieszczać je można w niedużych butelkach, a niekoniecznie w ogromnych zbiornikach. Odmierzają określoną dawkę preparatu czy substancji, np. 20 ml. Te akcesoria do sprzątania kosztują ok. kilkanaście złotych, stając się jednym z tańszych wyrobów tego rodzaju.

akcesoria do sprzątaniaRozpylacz

Raczej nikt nie wyobraża sobie mycia okien bez płynu wyposażonego w rozpylacz. Dzięki niemu można równomiernie nanieść substancję na szyby, następnie tylko przecierając je ściereczką z mikrofibry czy ręcznikiem papierowym. Gdy z takim dozownikiem coś się stanie, bo np. jeden z jego plastikowych elementów się połamie, można go najzwyczajniej w świecie wymienić na nowy. Kosztuje mniej więcej kilkanaście złotych.

Puste butelki

To już ostatnie produkty spośród wszystkich akcesoriów do sprzątania. Ich cena wynosi mniej niż dziesięć złotych, a użyteczność jest godna pozazdroszczenia. Butelki zawierają etykiety, a zdolne są do pomieszczenia aż 600 ml dowolnej substancji chemicznej czy zwykłego płynu (np. wody). Nie może ich zabraknąć w placówkach zajmujących się medycyną, czyli ośrodkach zdrowia bądź przychodniach.