Od dzieciństwa przestrzega się kobiety – zazwyczaj w rodzinie – przed zgubnymi skutkami zbyt cienkiej bielizny noszonej w zimny dzień. To sprawia, że wiele kobiet odruchowo sięga po ciepłą bieliznę damską z grubych materiałów, a ta jest szczególnie nieprzyjemna oraz niewygodna w noszeniu, zwłaszcza pod eleganckim ubraniem czy na randkę. Na szczęście jest coraz więcej alternatyw, dzięki którym kobiety mogą wybierać również taką ciepłą bieliznę damską, która im się podoba i sprawia, że prezentują się seksownie w swoich stylizacjach – a jednocześnie nie jest im zbyt zimno. Zobaczmy, jaka to może być bielizna, czym się cechuje oraz w jaki sposób warto ją wybierać.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto pamiętać o kwestiach potrzeb kobiecego ciała. Bielizna, która nie oferuje oddychania skórze, czyli stworzona przede wszystkim ze sztucznych, nieprzyjemnych materiałów będzie zdecydowanie złym wyborem. Skóra pod nią będzie się szybko pocić, przez co np. w pomieszczeniu będzie nam gorąco, zaś wychodząc na zewnątrz poczujemy nieprzyjemny chłód. Ciepła bielizna damska nie musi być jednak gruba – wystarczy zainwestować w nowoczesne rozwiązania dedykowane sportowcom. Bardzo istotne jest również, aby bielizna była wygodna. Najlepiej sprawdzają się rozmaite modele bezszwowe, dzięki którym nie tylko nie powstają na skórze bolesne otarcia, ale również szwy nie zaznaczają się pod cienkimi ubraniami, co jest niezaprzeczalną zaletą.

ciepła bielizna damskaW sportowym stylu

Jedną z opcji zakupu ciepłej bielizny damskiej jest oczywiście wybór sportowych odsłon poszczególnych ubrań. Sprawdzi się to zwłaszcza u tych pań, które na co dzień nie muszą ubierać się elegancko, a w związku z zainteresowaniami albo pracą sporo przebywają na dworze również w chłodniejsze miesiące. Bielizna taka jest zasadniczo bardzo wygodna i będzie idealna dla kobiet, które mają sporo ruchu, a nie chcą czuć się spocone. Jednocześnie nie jest ona zbyt estetyczna i kobieca – co czasem może być minusem. Warto inwestować w bieliznę osobistą m.in. z jonami srebra.

Kobiece projekty

Alternatywą jest ciepła bielizna damska wykonana z naturalnych materiałów w eleganckich, kobiecych krojach. Zazwyczaj ma ona warstwę zewnętrzną z ciepłego, dobrze izolującego materiału, np. wełny merynosów, zaś wewnętrzną z oddychającej bawełny. Wbrew pozorom takie połączenie sprawdza się idealnie i nie powinno być kojarzone z włochatymi swetrami naszych babć. Będzie zdecydowanie dobrym rozwiązaniem, jeśli wybierzemy producenta stawiającego nie tylko na odpowiedni materiał, ale również właściwe projekty.