Robotyka w postaci kursów oraz zajęć dla milusińskich robi coraz większą furorę w naszym kraju. Kursy te bardzo podobają się dzieciom, które świetnie się na nich bawią. Zabawa to jednak nie wszystko, bowiem z takich warsztatów można wynieść wiele dobrego.

Początek nowych zainteresowań

Kursy robotyki dla dzieci pomagają im odkrywać wiele nowych potencjalnych hobby, które z kolei mogą się później przekształcić w potencjalną drogę kariery. Dla przykładu, niektórzy z uczniów zainteresowali się drukowaniem 3D i kodowaniem, inni złapali bakcyla mechaniki. Można wyraźnie zaobserwować, jak uczniowie budują własne ścieżki uczenia się i poznawania świata, ponieważ robotyka oferuje im otwartą platformę, na której mogą zdecydować, dokąd się udać z ich eksperymentami. Nauczycielom program nauczania robotyki w naturalny sposób pozwala zindywidualizować podejście do uczenia się każdego ucznia, przyczyniając się do dalszego rozwijania ich pasji.

Tworzenie liderów

Kiedy uczniowie wchodzą w interakcje z robotami podczas warsztatów i pracują nad tym, by roboty wykonywały różne ruchy i zadania, mogą ujawnić się różne mocne strony uczniów, takie jak na przykład żyłka lidera.

W trakcie kursów robotyki dla dzieci okazuje się, że niektórzy uczniowie są świetni w mówieniu i mogą werbalnie wcielać pomysły w życie – czyli po prostu dobrze organizują pracę innych. Z drugiej strony są uczniowie, którzy mogą nie być tak głośni, ale doskonale sprawdzają się w wykonywaniu zadań: kodują, wykonują zadania techniczne oraz upewniają się, że zespół nadal podąża we właściwym kierunku.

Dzięki ćwiczeniu budowania robota i jego przemieszczaniu, te dwa typy uczniów - obaj przywódcy, choć zupełnie innego typu - uczą się komunikować jako zespół i wyrażać swoje pomysły, aby stworzyć w ten sposób jak najlepszy efekt końcowy. Kursy robotyki dla dzieci pomagają wykształcić zdolność do łączenia się w zespół, komunikowania się ze sobą i wykorzystywania swoich osobistych zalet. Te umiejętności będą niezbędne w życiu tych uczniów, bez względu na to, czy zostaną artystami, dyrektorami wykonawczymi czy inżynierami.

Kursy robotyki dla dzieci

Robotyka może ponadto uczyć młodych ludzi komunikowania się na różnych platformach technologicznych. Media społecznościowe stały się częścią naszego codziennego życia, a korzystanie z nich jest tak samo naturalne dla dzisiejszych dzieci, jak korzystanie z telefonu dla ich rodziców. Działanie w zespole budującym roboty może pomóc rozwinąć umiejętności efektywnego korzystania z mediów społecznościowych i poprawić komunikację między dziećmi.