Dziecięce buty na wiosnę i lato

Na cięższe obuwie jest już zbyt ciepło, a jednocześnie wiosna potrafi być kapryśna i nie zawsze pozwala nam się cieszyć piękną, słoneczną pogodą. Zatem jakie buty, oprócz tradycyjnych trampek dla dzieci, powinny się znaleźć w garderobie malucha przygotowanego na każdą okoliczność?

Na wysokie temperatury

Trampki dla dzieciTrudno sobie wyobrazić codzienne chodzenie w dokładnie zabudowanych butach, kiedy z nieba leje się żar i człowiek cały się poci. Pocą się także stopy, nieraz jeszcze dodatkowo grzejące się od skarpetek. Możemy sobie i dzieciom zakładać delikatne skarpeteczki z bambusa, ale to nie zastąpi komfortu, jaki dają cudownie przewiewne sandały. Bywają jednak sytuacje, w których lepsze będzie założenie szkrabowi butów pełnych, ale przewiewnych.

Na spożytkowanie energii

Trampki dla dzieci nie są obuwiem, które od razu kojarzy nam się z latem i wakacjami. A jednak nie można odmówić im funkcjonalności, szczególnie kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo energicznymi maluchami. Ich rozładowywanie energii w postaci skakania, biegania, wspinania i ogólnego dokazywania, w nieodpowiednim obuwiu może je narazić na obtarcia i pęcherze, że już nie wspomnimy o potencjalnych zwichnięciach. Ale z trampkami dla dzieci będą one bezpieczne, ponieważ sznurówki umożliwiają mocne trzymanie kostek i nie pozwalają stopom na latanie w obuwiu. Jednocześnie musimy pamiętać, że nie pozwalają one skórze oddychać tak dobrze jak sandały, więc po długiej zabawie powinniśmy zdjąć maluchowi trampki dla dzieci i dać odpocząć małym stópkom. Jeśli jednak trwa wiosna lub jesień, wtedy możemy się zwrócić ku klasyce, czyli ku lekkim trampkom dla dzieci, która możemy znaleźć w tym miesjscu: .

Na skakanie po kałużach

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” - tak śpiewa Barbara Krafftówna i wymienia najróżniejsze psikusy wykonywane przez znudzonych milusińskich. W piosence słyszymy również poradę na przetrwanie tych pochmurnych dni, czyli żeby w czasie deszczu nie mieć dzieci. Proste. My jednak przychodzimy z zachętą, aby nawet i w taką pogodę skusić się na spacer z naszym maluchem! Niech poczuje deszcz spływający po płaszczyku, niech pobawi się swoją dziecięcą parasolką i poskacze po kałużach!

W tym celu niezbędne będzie trampek dla dzieci, które skutecznie ochronią stopy przed zamoczeniem. Projektanci prześcigają się w tworzeniu obuwia coraz bardziej dopasowujących się w zwariowane gusta dzieci, dlatego na sklepowych półkach znajdziemy modele w radosnych kolorach, z motywami uroczych zwierzątek i postaci z bajek.