Czym byłoby biuro bez specjalnych przyrządów? Jak można by pracować bez nożyczek zszywaczy, żółtych karteczek, czy segregatorów? W rzeczywistości te pytania zadajemy trochę przewrotnie, bo chyba większość pracowników biurowych wolałaby, aby sprawy dokumentów przeniosły się całkowicie w chmurę, jednak póki co przynajmniej części papierkowej roboty nie unikniemy. Dzisiaj na warsztat weźmiemy dziurkacze, aczkolwiek w nieco innym wydaniu. Nie będzie to sprzęt biurowy, a specjalne wzory do wycinania elementów z papieru.

Inny wymiar klasycznego narzędzia

Dziurkacze - sklep NaStrychu.plJak pewnie większość z Was wie, istnieje kilka rodzajów dziurkaczy, aczkolwiek najpopularniejsze dwa to mały sprzęt ściskany za pomocą jednej dłoni i nieco większa maszyna przypominjące gilotynę. Jednak na rynku istnieją także dziurkacze z innej kategorii, czyli narzędzia, dzięki którym można wycinać fantazyjne wzory na powierzchni papieru lub innych podobnych materiałów. Tego typu przyborów używać będą najczęściej osoby zajmujące się tworzeniem z papieru, rękodziełem artystycznym lub decupagem. Dziurkacze ozdobne to także doskonały wybór dla szkół na zajęcia z plastyki z dziećmi. Elementy powstałe przy ich pomocy sprawdzą się doskonale, jako dekoracje do kartek okolicznościowych, opakowań na prezenty, czy różnego rodzaj prac plastycznych (zarówno 2D, jak i przestrzennych). Jeśli chodzi o rodzaj papieru, na jakim można pracować, to sytuacja przedstawia się różnie. Najczęściej w opisie dziurkacza znajdziemy informacje, do jakiej gramatury jest on przeznaczony, aczkolwiek bez nerwów – zazwyczaj posiadają one uniwersalne zastosowanie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że dziurkacze ze sklepu NaStrychu.pl nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do wycinania w papierze. Doskonale sprawdza się również w przypadku innych podobnych materiałów np. tj. folia aluminiowa, brystol, plastikowe cienkie maty itp.

Jak to działa?

Budowa dziurkaczy przedstawia się bardzo prosto, to najczęściej połączenie plastikowej obudowy i cienkiej stali służącej do przecinania materiału oraz specjalnego mechanizmu, który w łatwy sposób pozwala przeprowadzić cały proces. Dziurkacze sprzedawane są w różnych wzorach. Można kupować je pojedynczo, aczkolwiek istnieją także zestawy tematyczne, jak np. wzory świąteczne, gdzie otrzymujemy kilka dziurkaczy w jednym pudełku i są one połączone tematycznie. Taki zestaw idealnie nadaje się np. do wykonywanie ozdób choinkowych bądź dekorowania serwetek na stół. W sklepach można znaleźć większość podstawowych kształtów nawiązujących do popularnych wzorów, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że producenci tego typu przyborów również nie stoją w miejscu i aby nadążać za trendami, obecnie w sklepach prezentują dziurkacze w tak wymyślnych wariantach, że kupujący sami są zaskoczeni.