Podejścia o noszenia pokrowców na telefon bywają różne, aczkolwiek nic nie zmieni tego, że bez wątpienia to doskonała ochrona dla telefonu. Niektórzy nie przepadają za zakładaniem skórzanych pokrowców z klapką i wybierają subtelne silikonowe casy lub w ogóle rezygnują z jakiejkolwiek ochrony. My oczywiście nie chcemy nikogo, do niczego przekonywać, aczkolwiek ten artykuł będzie poświęcony telefonowym etui. Xperia XA to bez wątpienia charakterystyczny model smartfona, który posiada swój odpowiednik w postaci Xperia XA Ultra. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o pokrowce, model ten jest całkowicie inny, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę podczas zakupu.

Rodzaje etui

Rodzajów Etui Xperia XA posiada bardzo wiele. Można wybrać pełnoprawne etui, wykonane najczęściej ze skóry bądź skóry syntetycznej, które posiada klapkę (otwieraną w poziomie bądź pionie) i niemalże całkowicie pokrywa telefon lub wersje nieco bardziej subtelne, czyli etui Xperii XA w postaci tzw. casa, czyli silikonowej ochrony naciąganej na urządzenie od tyłu.

Funkcje

etui do telefonu sony xperia xaPokrowiec na telefon chroni urządzenie przed zabrudzeniami, przetarciami, bądź drobnymi uszkodzeniami obudowy i ekrany LCD. Może okazać się także okazać przydatny, jeżeli telefon niefortunnie wyślizgnie się z ręki. Czasami pokrowce są ostatnią deską ratunku przed uszkodzeniem podczas takiego upadku. Warto zaznaczyć, że etui także minimalizuje ryzyko tego typu zdarzeń, ponieważ telefon w pokrowcu pewnie trzyma się w dłoni i zdecydowanie rzadziej wypada niż w przypadku śliskiej obudowy. Case może także uratować telefon przed zalaniem lub zamoczeniem.

Różnorodność wzorów

Jeśli chodzi o etui Xperia XA, to duże znaczenie będą miały kolory, wzory oraz grafiki, którymi są one pokryte. Duża grupa osób wybiera pokrowce po to, by chronić telefon, aczkolwiek spore grono robi to dla ozdoby. Producenci doskonale o tym wiedzą, dlatego oferują szeroki wachlarz wzorów, a nawet specjalne kreatory, gdzie można wykonać własne spersonalizowane etui. Xperia XA to bardzo charakterystyczny i popularny model telefonu, dlatego w tym przypadku wybór będzie szczególnie duży. Graficy tworzą najróżniejsze wzory, które tematycznie krążą wokół charakterystycznych symboli, flag, zwierząt, jedzenia, cytatów oraz różnorakich grafik przestrzennych. Pamiętaj, że decydując się na etui Xperia XA, warto sprawdzić czy jest to istotnie pokrowiec do tego modelu, a nie np. do pokrewnego z dopiskiem „ultra”.