Jeżeli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w spotkaniach biznesowych, a takie czekają Cię w najbliższej przyszłości, zapewne zastanawiasz się nad wieloma powiązanymi z nimi kwestiami. Jedną z podstawowych spraw, o które powinnaś zadbać to odpowiedni ubiór. Zakładane na co dzień jeansy i bluzka mogą nie zrobić dobrego wrażenia na potencjalnych inwestorach czy klientach, dlatego na taką okazję warto przygotować kilka stosownych zestawów ubrań.

Elegancka spódnica i żakiet

spódnica

Zestaw składający się ze spódnicy, stylowej bluzki i żakietu to jeden z najlepszych możliwych wyborów. Ubierając go na spotkanie biznesowe, będziesz prezentować się profesjonalnie, a jednocześnie zakomunikujesz, że jesteś pewną siebie i zdyscyplinowaną kobietą. Oczywiście nie każda spódnica będzie właściwa w tej sytuacji. Przede wszystkim, powinnaś odpuścić sobie prowokujące krótkie spódniczki mini oraz jaskrawe barwy. Takie modele mogą wywołać zupełnie inne wrażenie niż to, które faktycznie chciałabyś wywołać na spotkaniu biznesowym. Bezpiecznym modelem będzie spódnica, której długość kończy się w okolicy kolan, a kolorem klasyczna czerń, odcienie szarości oraz granatu. Takie znajdziesz na https://fokus.pl/pol_m_KOBIETA_Spodnice-164.html. Bardziej żywe barwy mogą okazać się zbyt rozpraszające, a przecież na służbowym spotkaniu konieczne jest skupienie na konkretach. Bez względu na temperaturę, do spódnicy załóż koniecznie rajstopy. Jako górna część stylizacji sprawdzi się gładka bluzka w jasnych odcieniach np. bieli, beżu czy błękitu oraz żakiet dopasowany kolorystycznie do spódnicy.

Zestaw ze spodniami

Jeżeli nie czujesz się dobrze w spódnicy, zdecyduj się na klasyczny zestaw ze spodniami. Górna część stylizacji może być podobna jak w przypadku pierwszej propozycji. Same spodnie powinny być jak najbardziej eleganckie, ale w tej sytuacji lepiej zrezygnować ze szkolnych modeli czy jasnych barw. Białe spodnie łatwo widocznie pobrudzić kawą czy sosem, a ugrzecznione czarne spodnie garniturowe mogą wywołać wrażenie sztywności i braku kreatywności. Wybierz dość swobodny fason, który zagwarantuje Ci wygodę i nie będzie rozpraszać Cię w trakcie omawiania ważnych szczegółów. Bez względu na to, jaki zestaw ostatecznie wybierze, szczególną uwagę przyłóż do wcześniejszego przygotowania odzieży. Schludny ubiór to zdecydowanie klucz do sukcesu, dlatego zadbaj o to, żeby spódnica czy spodnie, a także żakiet i bluzka były czyste i dokładnie wyprasowane. Pogniecione czy przybrudzone elementy garderoby nie będą wspierać Twojego profesjonalnego wizerunku, a za to będą oznaką niedokładności czy niechlujności.