Jak przygotować się na zimowy wyjazd z dzieckiem?

Zima to najlepsza pora, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferują nam góry. Jeżeli dziecko nie jest już maluszkiem, nie musicie obawiać się zimowych wyjazdów. Wystarczy dobrze się przygotować i spakować wszystkie niezbędne rzeczy – jak na przykład kask narciarski dla dzieci, a wycieczka z pewnością się uda.

Nocleg dla rodziny

Znalezienie komfortowego noclegu dla całej rodziny bywa niełatwym zadaniem. Pokoje hotelowe dla rodzin mają wystarczającą ilość miejsc do spania, ale w jednym pomieszczeniu ciężką o wygodę czy intymność. Z tego powodu, dobrym rozwiązaniem wydaje się być wynajęcie górskiej chatki lub mieszkania na doby. W tym przypadku koszt noclegu może być bardzo różny. Wiele zależy od naszych możliwości finansowych oraz oczekiwanego przez nas standardu. Żeby wybrać najbardziej korzystne dla siebie rozwiązanie, warto przejrzeć oferty serwisów takich jak Airbnb czy Booking. Drugi wymieniony serwis kojarzy się często właśnie z hotelami, ale znajdziecie na nim również oferty domków i apartamentów na doby.

Niezbędne rzeczy

Na pewno wiecie, że zimą w górach potrzebne Wam będą ciepłe ubrania. Każdemu może się jednak zdarzyć zapomnieć o czymś ważnym. Najpóźniej tydzień przed planowanym wypoczynkiem usiądźcie przy biurku z kartką i długopisem, żeby stworzyć listę rzeczy, których będziecie potrzebować w górach. Dzięki temu, gdy okaże się, że czegoś Wam brakuje, będziecie mieli jeszcze sporo czasu na zakupy. Oprócz stosownych ubrań, w góry warto zabrać ze sobą krem z filtrem. Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, promienie UV odbijające się od śniegu, mogą być naprawdę niebezpieczne. kask narciarski dla dzieciJeżeli nie zadbacie o właściwą ochronę, zimowe słońce może poparzyć delikatną skórę dziecka tak samo mocno jak latem lub nawet bardziej. Polskie góry są piękne, ale z pewnością wielu z Was planuje wyjechać zimą za granicę. Chcąc odwiedzić państwo znajdujące się w Unii Europejskiej, nie zapomnijcie, że Wasze dziecko będzie potrzebować paszportu lub dowodu tymczasowego. Brak dokumentu potwierdzającego tożsamość może przyczynić się do niemałych kłopotów.

Narty z dzieckiem

Wiek szkolny to dobra pora na pierwsze osobiste spotkanie z nartami. Zadbajcie o bezpieczeństwo i komfort dziecka, a Wasza pociecha miło i na długo zapamięta tę przygodę. Najważniejszą rzeczą, o której powinniście pamiętać to kask narciarski dla dzieci, który ochroni głowę dziecka przed urazami w przypadku nieszczęśliwego upadku. Poza tym, zgodnie z polskim prawem kask narciarski dla dzieci jest obowiązkowy u osób poniżej 16 roku życia. Wy również załóżcie kask na głowę podczas jazdy na nartach. W ten sposób zapewnicie bezpieczeństwo także sobie i pokażecie dzieciom dobry przykład. Być może właśnie dzięki temu, pociecha będzie chętniej zakładać kask narciarski dla dzieci – nawet wtedy, gdy w wieku nastoletnim pojedzie na podobny wyjazd ze swoimi rówieśnikami.