Zawody triathlonowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to dosyć młoda dyscyplina sportowa, która narodziła się w latach 70. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Łączy pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Zawodnicy wykazują się w tej specyficznej dziedzinie sportowej przede wszystkim ogromną wytrzymałością.

Pianka do Triathlonu

Wybór odpowiedniego stroju w tej dyscyplinie sportowej jest niezwykle istotny. Ze względu na połączenie trzech różnych aktywności: pływania, kolarstwa i biegu, strój musi charakteryzować się uniwersalnością, komfortem oraz wysoką jakością materiałów. Aby zaoszczędzić czas nas zmianę stroju, można zakupić jeden komplet na całe zawody.

Pływanie w piance

Nowoczesnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest pianka do triathlonu. Stroje do pływania wykonane z neoprenu ściśle przylegają do ciała i poprawiają jego sprężystość. Każdy, kto choć raz próbował pływać w piance, od razu zauważa różnicę. Zdecydowanie usprawnia swobodę ruchów, dużo łatwiej jest się również utrzymać na powierzchni wody. Dobrze dobrana pianka sprawia, że pływanie staje się szybsze i łatwiejsze. Dodatkowo, utrzymuje prawidłową ciepłotę ciała.

Dobór odpowiedniej pianki

Wybór właściwej pianki to klucz do sukcesu. Pianka do triathlonu powinna idealnie przylegać do ciała, ale nie może za bardzo uciskać. Należy sprawdzić w szczególności okolice karku. Dobra pianka nie może również krępować ruchów ramion. Nowoczesne modele posiadają silikonowe wstawki na nogawkach i rękawach, które pomagają szybko włożyć oraz zdjąć strój. To pozwala zaoszczędzić cenne minuty podczas całych zawodów. Panele nóg i bioder są wykonane zazwyczaj z grubszej warstwy neoprenu, tak aby zwiększyć wyporność. Z tej właściwości korzystają przede wszystkim początkujący pływacy. pianka do triathlonu

Kiedy wymienić piankę do triathlonu?

Każdy nowy sezon to kolejne unowocześnione modele pianek. Zwłaszcza początkujący zawodnicy czują nieodpartą chęć, by zmienić strój na lepszy. Zanim jednak wydamy pieniądze, zastanówmy się, czy naprawdę potrzebujemy nowej pianki. Wymieńmy ją, kiedy ulegnie zniszczeniu, kiedy nasza sylwetka się zmieni lub wówczas, gdy zaczniemy osiągać lepsze wyniki.