leżaczki dla niemowlątKompletowanie wyprawki to nie lada wyzwanie. Butelki, ręczniczki, łóżeczko, wózek, wanienka. Kupić należy sporo. A co z leżaczkiem niemowlęcym Warto? Czy jest bezpieczny?

 

Leżaczki dla niemowląt  to doskonały pomysł. Mogą ułatwić nam funkcjonowanie w niektórych momentach w domu. Należy jednak bezwzględnie wybrać solidny, mocny, w którym bez obaw będzie można ułożyć naszą pociechę. Ważne, by leżaczki dla niemowląt wyposażone były w pasy bezpieczeństwa. Najlepiej, by były to trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Takie ochronią nasze dziecko zdecydowanie najlepiej.  Leżaczki dla niemowląt często wyposażone są w pałąk, na którym możemy zawiesić zabawki, na które nasze dziecko na pewno chętnie będzie patrzeć, a z czasem i po nie sięgać i bawić się nimi. Należy pamiętać jednak, że leżaczki nie są przeznaczone dla zbyt małych i zbyt dużych dzieci. Jeśli nasze dziecko już samodzielnie, pewnie siedzi nie należy już używać leżaczków. Wato, by nasza pociecha uczyła się wówczas siedzenia na wyższym, prostym krzesełku. Inną istotną kwestią jest samo użytkowanie leżaczków. Pod żadnym pozorem nie wolno nam pozostawiać dziecka samego w leżaczku, nawet jeśli jest on ono dobrze przypięte pasami. Nie powinno także spędzać w nim większej części dnia. Powinniśmy wkładać dziecko do leżaczka na chwilkę, a jeśli służy nam on jako kołyska i nasz mały skarb często w nim zasypia, bezwzględnie należy przenieść go delikatnie do łóżeczka, w którym na pewno lepiej się wyśpi.

 

Leżaczki dla niemowląt to świetny wynalazek, który doskonale zastąpi kojec czy kołyskę, ale jak każdy gadżet dla najmłodszych powinien być stosowany z głową.