Początek roku szkolnego łączy się z planowaniem szkolnej wyprawki. Warto poświęcić chwilę czasu, aby dokładnie przemyśleć temat i wybrać najlepsze dostępne produkty. Porozmawiajmy z naszym dzieckiem, o czym marzy. Skonsultujmy z nauczycielami, co jest niezbędne i wybierzmy się na zakupy, które dzięki tym zabiegom, będą z pewnością owocne.

Po pierwsze tornister

Nieodłącznym elementem szkolnej wyprawki, jest tornister. Należy zwracać uwagę na te modele, które mają usztywniane plecy, regulowane szelki i są pojemne. Wygląd to sprawa drugorzędna, jednak opinia dziecka jest tu istotna. Zwrócimy uwagę, aby na plecaku znalazł się ulubiony bohater lub księżniczka. Pamiętajmy również o pudełku na drugie śniadanie i bidonie na wodę. Kolorowe wersje tych przyborów, będą chętniej zabierane do szkoły przez nasze dziecko, a my będziemy pewni, że kanapki trafią do szkoły w jednym kawałku.

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… ale nie tylko

Kolejną sprawą, są artykuły biurowe takie jak kolorowe długopisy, ołówki, piórnik, zestaw linijek, kredki czy plastelina. Pamiętajmy też o pędzlach, temperówce, gumce, kleju, nożyczkach i flamastrach. Niektóre zajęcia plastyczne wymagają posiadania farb plakatowych i wodnych. W zależności od wieku dziecka konieczne jest dobranie odpowiednich narzędzi do pisania. Długopisy żelowe, mogą sprawiać trudność młodszym uczniom, ponieważ łatwo się rozmazują. Wybierajmy więc klasyczne wersje. Wieczne pióra również zostawmy dla starszych. Na takie przybory, przyjdzie jeszcze czas.

długopisyZeszyty, notesy i cała papierowa strona wyprawki

Notowanie jest możliwe, kiedy mamy do tego stosowne akcesoria. Zeszyty w linie i w kratkę oraz notesy z ciekawymi, kolorowymi okładkami, będą chętniej wykorzystywane przez dzieci. Trwałość zapewni im twarda okładka. Jeśli zależy nam na lekkości brulionów, warto zainwestować w dodatkowe okładki. Papierowa odsłona wyprawki to również kolorowy papier, bibuła, blok rysunkowy i techniczny. Do przechowywania prac, należy zaopatrzyć się w teczki z gumką. Skompletowanie porządnej wyprawki szkolnej, może wydawać się prostą rzeczą. Ot, zakupienie kilku zeszytów i kredek. Musimy jednak pamiętać, że przybory szkolne i artykuły biurowe przez nas wybrane, będą towarzyszyć naszemu dziecku przez cały, kolejny rok nauki. Jakość i trwałość materiałów, z których wykonane są poszczególne elementy, wpłyną również na bezpieczeństwo. Warto wybrać długopisy z wyższej półki, większy zestaw kredek czy specjalne farby, które zapewnią trwałość malowanym obrazom. Nasze dziecko odwdzięczy się nam, wracając do domu z pięknymi pracami i najlepszymi stopniami.