Miejsce, w którym się myjemy i odświeżamy należy do najważniejszych w całym domu czy mieszkaniu. Dobra kabina prysznicowa to skarb niewiele ustępujący wartością wygodnemu łóżku czy funkcjonalnej lodówce i stanowi zupełnie podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego (może za małym wyjątkiem tych, w których postawiono wyłącznie na wanny). Dlatego przy jej zakupie warto się dobrze zastanowić i postawić na jakąś znaną i sprawdzoną markę, jaką jest na przykład wielkopolska firma Radaway. Choć używanie prysznica nie może być zaliczone do skomplikowanych czynności, to jest jednak kilka rzeczy, które dobrze jest o nich wiedzieć. W niniejszym artykule wspomnimy sobie luźno o niektórych z nich.

Pieśń lodu i ognia

Wszyscy znamy to aż nazbyt dobrze. Prysznic, który nagle staje się bardzo zimny lub zbyt gorący, jest nie tylko wyjątkowo irytujący – ale może być również niebezpieczny dla zdrowia. Zmiany temperatury występują, gdy ciśnienie między ciepłą i zimną wodą nie jest zrównoważone. radawayPrzykładowo więc, jeśli ktoś spłukuje toaletę, przepływ zimnej wody jest zmniejszony, a prysznic staje się zbyt gorący. Jeśli ktoś odkręci gorącą wodę w kranie, prysznic będzie zimny. Prysznic z wbudowanym termostatem przezwycięży problem. Termostaty wyczuwają zmiany, a następnie kompensują temperaturę. Dostępne są również modele, które wyłączają się, zanim woda osiągnie zbyt wysoką temperaturę.

Prysznice nad wanną

Pomimo tego, że prysznice wannowe często są postrzegane jako pośledniejsze w stosunku do kabin rozwiązania, mają one większy sens w przypadku wielu łazienek, zwłaszcza tych, które nie są wystarczająco duże, aby pomieścić oddzielną obudowę. Prysznice nad wanną są również idealne w gospodarstwach domowych z małymi dziećmi. Zasłony prysznicowe być może nie prezentują się jakoś specjalnie okazale, na szczęście nie są obecnie jedyną opcją. Możemy się bowiem zdecydować na elegancki, bezramowy szklany parawan nawannowy. Radaway ma szeroką ich ofertę, można też tam zamówić coś na wymiar.

Oszczędzające wodę prysznice

Dawniej dawano do zrozumienia, że prysznic zużywa mniej wody niż wanna - w dzisiejszych czasach normą są jednak prysznice z hydromasażem i ogromne głowice prysznicowe. Sprawia to, że w niektórych przypadkach zużycie wody jest dość znaczące. Oszczędzające wodę głowice prysznicowe występują w kilku formach. Niektóre napowietrzają strumień wody, mieszając ją z powietrzem, co zmniejsza jej zużycie. Inne zmniejszają natężenie przepływu - lub zawierają ogranicznik przepływu do węża. Do odpowiednio dopasowanej kabiny prysznicowej – świetnie do tego nadają się produkty wcześniej wspomnianego Radaway - można zamontować wiele oszczędzających wodę głowic prysznicowych. Nie są one jednak zalecane do stosowania z prysznicami elektrycznymi, ponieważ niektóre z nich posiadają już niski przepływ. Produkty Radaway znajdziesz tutaj: https://www.fajnalazienka.com/firm-pol-1284729204-RADAWAY.html.