Ozdabianie albumów, kartek okazjonalnych lub pudełek metodą scrapbooking'u staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu rozwija się również rynek sprzedażowy, a osoby zajmujące się scrapowaniem mają łatwiejszy dostęp do przeróżnych rodzajów zdobień oraz akcesoriów. Jeszcze do niedawna nietypowych dziurkaczy lub oryginalnych papierów musieliśmy szukać w zagranicznych sklepach. Obecnie sytuacja jest całkowicie odmienna.

Gdzie można kupić akcesoria do scrapbooking'u?

scrapbooking sklep

Wykorzystywanie skrawków papieru oraz innych, oryginalnych dodatków do dekorowania albumów lub kartek to hobby, które pozwala spełniać się artystycznie, nie wymagające przy tym specjalnego talentu plastycznego. Wystarczy nieco wyobraźni oraz odpowiednie narzędzia. Przed rozpoczęciem przygody ze zdobieniem warto sprawdzić, co w ramach scrapbooking oferuje sklep stacjonarny, a jeżeli nie mamy takiego w pobliżu możemy przejrzeć internetowe platformy sprzedażowe. W sklepach internetowych często możemy znaleźć porady dla początkujących oraz gotowe zestawy, które pozwolą rozpocząć relaksującą pracę z papierem. Na starcie należy zaopatrzyć się w ekierkę, ułatwiającą rysowanie kątów prostych, dobry ołówek, nożyczki lub nożyk do papieru oraz klej. Następnie można przejść do wyboru oryginalnych akcesoriów.

Scrapbook'owe przybory dla zaawansowanych

Scrapbooking daje ogromne możliwości spełniania się w twórczości artystycznej. W zależności od pomysłowości autora można skupić się na dekorowaniu samym papierem: matowym, błyszczącym, z dekorami 3D. Jednak obecny scrapbooking to sklep pełen samoprzylepnych taśm z wzorami: kwiatkami, serduszkami lub biedronkami, o asortymencie bogatym w koronki, perełki w płynie, a także dekoracyjne guziczki, cekiny i kamyczki. Do wykonywania ciekawych wykończeń kartek okazjonalnych lub niekonwencjonalnych zaproszeń można wykorzystać ozdobne dziurkacze, które wycinają np. gwiazdki lub gołąbki.

Co jeszcze można wykorzystać do scrapbooking'u?

Dekoracyjne oklejanie notesów, pudełek lub kartek daje dużo radości, a także pozwala się odstresować. W sprzedaży znajdują się obecnie bazy, na podstawie których można tworzyć autorskie albumy, koperty, czy też kartki, które następnie można wręczać znajomym w formie prezentów. Jeśli chodzi o scrapbooking to profesjonalny sklep pozwala nie tylko na zakup dekoracyjnych papierów, ale również maszynek do wycinania, wykrojników oraz pisaków z efektem pluster. Ponadto do dekoracji można używać niemal wszystkiego, co nam przyjdzie do głowy. Wszystko zależy od pomysłowości oraz zdolności manualnych autora. Tekst powstał we współpracy z https://www.fantasyscrap.pl/