Odkurzacz parowy idealny dla alergików

Mop, czy też odkurzacz parowy cieszy się coraz większą popularnością. Jest wygodny, łatwy w obsłudze, a co najważniejsza, pozwala oczyścić nawet mocne zabrudzenia. ‘

Jak działa odkurzacz parowy?

Odkurzacz parowy

to świetne rozwiązanie dla posiadaczy dywanów, chodników, czy wykładzin. Para zawarta w odkurzaczu pozwala na dokładniejsze oczyszczenie tych miejsc. To właśnie puchowe wykładziny zbierają najwięcej kurzu i zanieczyszczeń, a taki mop, czy odkurzacz w szybki i łatwy sposób odświeży ich powierzchnie. Taki odkurzacz musi być wyposażony w specjalny pojemnik i grzałkę. To serce tego typu urządzenia, które pozwala na efektowne czyszczenie zabrudzonych powierzchni. Woda w pojemniku za pomocą grzałki nagrzewa się do temperatury wrzenia. Dzięki temu powstaje para, która pozwala na oczyszczenie nawet najbrudniejszej powierzchni. Co ciekawe, odkurzacz parowy nie jest używany tylko do czyszczenia podłóg, czy dywanów, ale także armatury łazienkowej, czy kuchennej, bo para pozwala niwelować kamień, który osadza się przy kranie. Odkurzaczem tym można myć także kafelki na ścianie, okna, fugi i inne szklane powierzchni. Nadaje się doskonale do mycia samochodu – zwłaszcza tapicerki. Można nim „odkurzać” powierzchnię materiałową krzeseł, czy foteli. Powierzchnia ta po takim myciu nie jest mokra i nie wymaga dodatkowego szorowania.

Dodatkowe zalety odkurzacza parowego

Oprócz tego, że czyści nawet wcześniej trudne do zmycia plamy i jest uniwersalny, bo można nim sprzątać różne powierzchnie, to odkurzacz parowy ma jeszcze inne funkcję. Wysoka temperatura pary sprawia, że niweluje ona bakterie i roztocza, które gromadzą się w domowych zakamarkach, zwłaszcza w dywanach, tapicerce i wykładzinie. Ten ukryty brud jest niejednokrotnie główną przyczyną naszego złego samopoczucia, bądź kataru i kaszlu, który nie chce przejść. Odkurzacz parowy niszczy te szkodliwe drobnoustroje. Dlatego tez jest to idealne urządzenie dla domu, w którym są alergicy. odkurzacz parowyPonadto do takiego odkurzacza nie trzeba dodawać żadnych, innych detergentów i czyścimy mieszkanie po prostu samą parą. Jest to więc bardzo ekologiczny odkurzacz. Dodatkowo jest łatwy w obsłudze i pielęgnacji, a jego zaletą jest także to, że pracuje zdecydowanie ciszej od tradycyjnych odkurzaczy przewodowych. By odkurzacz parowy w pełni spełniał swoje funkcje, trzeba wybrać taki od renomowanego sprzedawcy. Tanie podróbki dają więcej szkody niż pożytku – zostawiają smugi i zacieki, a pojemnik z wodą trzeba często uzupełniać. W efekcie taki odkurzacz stoi nieużywany w kącie. Mop parowy dobrej firmy będzie używany cały czas.