Wyjeżdżając do egzotycznego kraju powinniśmy zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanej choroby lub wypadku. W tym celu najczęściej wykupujemy podstawowe ubezpieczenie oferowane przez biuro podróży. Takie ubezpieczenie pozwala skorzystać z pomocy lekarskiej w kraju docelowym naszych odwiedzin, ale zwykle tylko w ograniczonym zakresie.

Gdy wyjeżdżamy na własną rękę lub chcemy zabezpieczyć się w większym zakresie, powinniśmy samemu znaleźć i wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Do tego potrzebna będzie nam dobra polisa. Poznań jest akurat dużym miastem, w którym bez trudu dotrzemy do większych firm ubezpieczeniowych, które mają w swojej ofercie rozbudowane ubezpieczenia turystyczne. Oczywiście przy poszukiwaniu oferty dobrego ubezpieczenia turystycznego możemy również skorzystać z pośrednictwa brokerów ubezpieczeniowych lub takiej oferty poszukać przez Internet.

Jak znaleźć dobrą polisę?

Zanim wykupisz określoną polisę w Poznaniu lub gdziekolwiek indziej, dokładnie sprawdź oferowaną przez nią kwotę ubezpieczenia. W niektórych krajach koszty leczenia są bardzo wysokie, a zatem odpowiednio wysoka powinna być wartość ubezpieczenia, jaką oferuje wybrana przez Ciebie polisa – Poznań jako miasto wojewódzkie jest pełen biur dużych Towarzystw Ubezpieczeniowych, w których można wykupić nieco droższą polisę turystyczną. Jeśli nie chcesz przepłacać, wcześniej porównaj ze sobą kilka różnych ofert, pomoże Ci w tym doświadczony broker ubezpieczeniowy. Polisy turystycznej możesz poszukać również przez Internet, na przykład przez internetowe porównywarki ubezpieczeń.

Czy dodatkowe ubezpieczenie jest zawsze konieczne?

Jeśli wyjeżdżasz do kraju europejskiego, członka UE, zwykle wystarczy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która wydawana jest nieodpłatnie wszystkim ubezpieczonym przez regionalne ośrodki NFZ. Dodatkowym zabezpieczeniem w razie wypadku może być wykupiona prywatnie polisa. Poznań jest siedzibą regionalnego oddziału NFZ i bez problemu wyrobisz tu EKUZ. Oczywiście w Poznaniu bez problemu wykupisz również dodatkową polisę ubezpieczeniową, jeśli wybierasz się poza Unię, na przykład do Stanów Zjednoczonych, do Japonii czy do Australii.