Rodzinne wakacje 2017

Zachód Europy dla niejednej osoby jest wymarzoną destylacją na rodzinne wakacje. Jak pojechać w miejsca, gdzie można być pewnym dobrej pogody, a przy okazji nie przepłacić? Jedną z podstawowych rad jest wynajęcie apartamentu w Hiszpanii już sezonie jesienno-zimowym.

Planowanie z wyprzedzeniem

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze planując wakacje, najlepiej jest zacząć działać już na przełomie marca i kwietnia. To właśnie w tych miesiącach można być pewnym, że cena, która jest oferowana przez agencje turystyczne, właścicieli mieszkań czy hotele jest w miarę adekwatna do oferowanych warunków. Trzeba pamiętać, że im bliżej lata, tym ceny będą skakały w górę, ponieważ ludzie zaczną myśleć o wypoczynku, zmęczeni długą zimą, dlatego będą w stanie zapłacić duże pieniądze za chwile relaksu.

Rodzinnie za granicą

Dla mnóstwa rodzin jest to wydatek nie możliwy do spełnienia, jednakże przed ostateczną rezygnacją z marzeń warto spojrzeć na ceny apartamentów w Hiszpanii. Wynajmując go z zaprzyjaźnioną rodziną na okres tygodnia nie jest się narażonym na porażające koszty, a korzyści płynące z wyjazdu można wyliczać bez końca. Doskonałą motywacją do podjęcia decyzji jest sprawdzenie zeszłorocznej prognozy pogody, na której widać diametralną różnicę temperatur między Polską, a Hiszpanią.

Jak wybrać?

Apartamenty w Hiszpanii

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu przelewu za wynajem, warto jest dokładnie obejrzeć wszystkie możliwości oferowane przez deweloperów i osoby prywatne. Porównując miejsca należy patrzeć nie tylko na cenę ale również na opinie poprzednich klientów, którzy wynajmowali wcześniej apartamenty w Hiszpanii. Należy pamiętać, że zdjęcia nie są jednoznacznym wyznacznikiem panujących na miejscu warunków. Jeśli ma się jakiś znajomych, którzy byli kiedyś na wakacjach i wynajmowali lokum u osoby prywatnej, dobrze jest się zapytać ich o zdanie, radę.

Dzieci to nie problem

Dla rodzin z małymi dziećmi najlepszą opcją jest wynajęcie apartamentu w Hiszpanii z wielu względów. Głównym z nich jest to, że dzieci mogą czuć się swobodnie, a godziny posiłków nie są sztywno ograniczone. Ponadto mogą one biegać i bawić się w każdym zakamarku, a nie tylko w wynajętym pokoju. Rodzicom łatwiej jest je pilnować i organizować czas wolny. Kolejną zaletą jest brak kosztów zapłaty za personel. W ramach zaoszczędzenia pieniędzy jedzenie można gotować samodzielnie w kuchni w wynajętym apartamencie w Hiszpanii bez obawy o ewentualne niedogodności smakowe. Jeśli jedzie się na wakacje z zaprzyjaźnioną parą, która również posiada dzieci warto jest pomyśleć o lokum, które jest odpowiednio do nich przystosowane. Niektórzy oferują specjalne zestawy wózków, zabawek i przewijaków, aby ułatwić rodzicom zajmowanie się maleństwem. Dla samych dzieci wyjazd jest połączeniem dobrej zabawy z delikatnym stresem. Podróż samolotem, zmiana klimatu bywa lekko de orientacyjna, jednakże jeśli odpowiednio wybierze się apartament w Hiszpanii, który jest przyjazny dzieciom, szybko zapomną one o wcześniejszych niedogodnościach.