schody w domach jednorodzinnychBudując dom zmuszeni jesteśmy podjąć wiele bardzo istotnych i ważnych decyzji. Już sama decyzja o podjęciu się budowy jest bardzo odważna. Jeżeli nasz dom będzie posiadał oprócz parteru również piętro, to będziemy musieli zdecydować, jakiego rodzaju schody będą znajdowały się w naszym domu.

Schody elementem dekoracji wnętrza

Oprócz decyzji dotyczącej materiału, jakim będą wykończone, musimy zdecydować czy będą integralną częścią domu, czy może ozdobą pomieszczenia, bez klatki schodowej.

Pięknymi schodami ze sklepu http://coraschody.net.pl na pewno przyozdobimy wnętrze naszego domu. Jeżeli są integralną częścią domu, z klatką schodową, to decyzja będzie ograniczała się tylko do wyboru materiału, z jakiego pomocą zostaną wykończone. W ostatnich latach bardzo popularny jest kamień w wykańczaniu schodów. Można zastosować granit, marmur. Zdarza się również, że inwestorzy decydują się na użycie drewna. Minusem drewna jest to, że często po jakimś czasie rozeschnie się i osoby korzystające ze schodów będą zmuszone słuchać ich skrzypienia. Jeżeli zdecydowaliśmy się na to, że nie będą integralną częścią budynku to możemy zastosować na przykład zawijaną stalową konstrukcję, takie schody często spotyka się w salonach. Można zastosować również drewniane konstrukcje.

Wybór jest ogromny i zdecydować się na konkretny rodzaj schodów nie jest łatwo.