Zalety przednich fotelików rowerowych

Pary, którym urodziło się dziecko często mają problem z tym, aby wybrać się na wycieczkę rowerową, ponieważ ich pociecha jest jeszcze zbyt mała, aby samodzielnie kręcić pedałami na rowerze. W takiej sytuacji warto zdecydować się na przednie foteliki rowerowe, które bez większych problemów można przymocować z przodu swojego roweru. Wtedy też dziecko zostanie zabrane przez parę na wycieczkę rowerową, a przy okazji będzie się na nie miało cały czas podgląd, tak aby nie stało się maluchowi nic złego. Co najważniejsze montaż takich fotelików nie zajmuje dużo czasu, a są one solidnie przymocowane, dlatego dziecko jest w nim w pełni bezpieczne. Oczywiście trzeba umiejętnie dobrać fotelik do wymiarów dziecka, aby czuło się w nim przez całą podróż komfortowo.

dziecko na rowerze

Dodatkowe zabezpieczenia

Przednie foteliki rowerowe

posiadają oczywiście dodatkowe zabezpieczenia, tak aby dziecko mogło bezpiecznie podróżować wraz z rodzicami, a do tego nóżki dziecka nie dostały się przypadkiem w szprychy. W foteliku znajdują się więc specjalne pasy, dzięki którym można przypiąć dziecko do fotelika, a także zapięcia umiejscowione na podnóżkach. To pozwala rodzicom na spokojne wybranie się z maluchem na wyprawę rowerową, nawet w obrębie kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania rodziny. Z pomocą takich fotelików przewozić można jedynie dzieci, które nie ważą więcej niż 15 kilogramów, takie są normy obowiązujące każdego rowerzystę, dlatego należy ich pilnie przestrzegać, aby też nie narazić na niebezpieczeństwo siebie oraz przede wszystkim własnego dziecka.

Regulowane oparcie

Dla komfortu dziecka przednie foteliki rowerowe posiadają też regulowane oparcie, dzięki czemu dziecko nie powinno być markotne w trakcie jazdy, oczywiście jeśli lubi wspólne wycieczki rowerowe ze swoimi rodzicami. Dla rodziców jest to jednak spore ułatwienie, ponieważ nie muszą szukać wtedy opiekunki dla swojej pociechy i mogą wspólnie spędzać dużo czasu z dzieckiem, jednocześnie nie zaniedbując swojego hobby i dbając o zapewnienie wszystkim członkom rodziny aktywności fizycznej. Takie foteliki są opłacalne inwestycją, ponieważ służą rodzicom przez kilka sezonów, jeśli się o nie dba i regularnie się je pielęgnuje. Dzieciom na pewno również bardzo się spodobają.