Apteczka niemowlaka - w co warto wyposażyć się mając kilku miesięczne dziecko

Będąc świeżo upieczoną mamą warto na samym początku wiedzieć jakie najważniejsze rzeczy posiadać, na wypadek, gdy nasz maluch będzie potrzebował niespodziewanej przez nas pomocy. Domowe przybory oraz leki bez recepty to nie wszystko w co powinniśmy posiadać w domu, w którym zamieszkało małe dziecko. Zestaw specjalnych dodatków dla niemowlaka w razie pomocy powinniśmy zabierać, gdziekolwiek się wybierzemy z maleństwem. Domowa apteczka w takim przypadku powinna rozszerzyć się o kilka istotnych elementów i przyrządów. O jakich mamy na myśli?

Termometr bezdotykowy

To idealne rozwiązanie dla maluchów, które cechują się dużą nerwowością, Termometry bezdotykowe to sposób na szybkie zmierzenie temperatury dziecka, jak sama nazwa wskazuje bez dotykania malucha. Dzięki niemu unikniemy opór dziecka w wyniku jego strachu przed nieznanym urządzeniem. Termometry bezdotykowe to również przydatne urządzenie nie tylko do pomiaru temperatury ciała maleństwa. Sprawdzają się również do zbadania temperatury wody, czy też mleka, które jest przygotowywane specjalnie dla niemowlaka. Termometr bezdotykowy kupisz na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/35-termometry-bezdotykowe.

Żel łagodzący

Ząbkowanie to nie łatwy czas dla naszych maluchów. Ból, który doskwiera naszym pociechom podczas przebijania dziąseł można jednak uśmierzyć za pomocą specjalnych żeli. Warto posiadać je w apteczce zwłaszcza, gdy maluszek bardzo płacze z tego powodu. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju żeli nie wolno przedawkowywać.

Lek na wzdęcia i kolki

Występowanie kolek to już nie nowość, jeśli chodzi o występowanie u małych dzieci. Aby uniknąć i szybko uporać się z bolesnymi kolkami u niemowląt warto zakupić specjalne krople na wzdęcia. Szybka reakcja na problemy z brzuszkiem dziecka pozwoli oszczędzić bólu maluchowi, a rodzicom niepotrzebnego stresu.

termometry bezdotykoweWoda morska

To bezpieczny produkt nawet dla niemowląt. Sprawdza się dla celu złagodzenia oraz nawilżenia śluzówki nosa oraz oczyszczenia go z zalegających wydzielin. Polecana do stosowania podczas kataru oraz przy zatkanym nosku. W aptece znaleźć można wygodną wodę morską w sprayu, która ułatwi aplikację.

Maść rozgrzewająca

Kolejny warty element w domowej apteczce i nie tylko na problemy związane z przeziębieniem oraz katarem. Maść świetnie nadaje się do rozgrzewania klatki piersiowej, czoła czy też plecków. Rozgrzanie malucha powoduje, że jego dolegliwości związane z niechcianym przeziębieniem stają się mniej dokuczliwe, a wydzielina zalegająca w nosku czy też w zatokach szybciej jest usuwana z małego organizmu.