Jak prawidłowo zabezpieczyć dziecko przed słońcem?

Z pozoru wydaje się, że wszyscy wiemy, jak szkodliwe działanie niesie ze sobą promieniowanie słoneczne, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Często niestety w samo południe w lato spotkać można dzieci bawiące się ochoczo bez jakiegokolwiek nakrycia głowy. Czym jest to spowodowane? Najwyraźniej nadal zbyt małą wiedzą o tym, jakie skutki można spotkać po niewłaściwym zabezpieczeniu dziecka przed słońcem. Z tego względu w dzisiejszym artykule poświęcimy parę słów o ochronie, którą powinniśmy zapewnić naszym małym szkrabom podczas letnich dni na dworze.

Konsekwencje braku zabezpieczenia skóry dziecka

Dzieci posiadają bardzo delikatną skórę, która wymaga jeszcze większej uwagi oraz pielęgnacji niż jest to u osoby dorosłej. Między innymi z tego względu pozwolenie dziecku na wyjście na dwór w samo upalne południe jest lekkomyślne i co najmniej nie odpowiedzialne. Zwłaszcza w momencie, gdy rodzic nie zabezpiecza malucha przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym w ciągu dnia.

Jakie są skutki niezabezpieczenia skóry dziecka, na szkodliwe działanie słońca?

Jednym z nich jest oparzenie słoneczne. Charakteryzuje się czerwoną, przesuszoną skórą, które w odczuciu zwłaszcza przez małe dzieci może być bardzo bolesne. Nabyte w dzieciństwie poparzenia mogą również przyczynić się do zwiększenia czerniaka, który najprawdopodobniej pojawi się w przyszłości. Kolejną z konsekwencji nie stosowania ochrony naszych dzieci w lato jest pojawienie się na ich skórze przebarwień oraz znamion barwnikowych. Uzyskane na powierzchni skóry ,,słoneczne pamiątki’’ utrzymują się przez lata i w dalszych etapach życia ciężko się z nimi rozprawić.

czapki dla dziewczynekPodstawowe zasady pielęgnacji skóry dzieci w lato

Aby uchronić juniorów przed niekorzystnym działaniem słońca, musisz pamiętać o prostych rzeczach. Pierwszą z nich jest to nakrycie głowy. Pod żadnym pozorem nie pozwalaj dziecku wyjść na dwór bez odpowiedniej czapki. Jeśli Twoje dziecko zacznie stawiać opór przed założeniem jakiegokolwiek okrycia głowy, wybierzcie się na wspólne zakupy, gdzie Twój maluch będzie mógł sam zadecydować, którą czapkę założy bawiąc się z kolegami na dworze. W sklepie znajdziecie czapki dla dziewczynek, jak i dla chłopców z bajkowymi postaciami, które zachęcą maluchy do posiadania ich na swoich głowach. Warto również pamiętać o niemowlakach, którym z pozoru słońce nie grozi, między innymi dzięki schronieniu w wózku dziecięcym. Dla pewności polecamy czapki dla dziewczynek oraz chłopców w wieku niemowlęcym, które dodatkowo zapewnią nas o bezpieczeństwie naszych najmniejszych na słońcu. Warto również pamiętać o dobrych kremach z filtrem UV, które nie pozwolą na oparzenia i będą odbijać niebezpieczne promieniowanie słońca. Czapki dla dziewczynek kupicie na stronie https://pamami.pl/pol_m_Dziecko_Dziewczynka-_Czapki-dla-dziewczynek-168.html.