Kiedy wybieram się w podróż, stawiam na bagaż, który będzie jak najbardziej praktyczny i nie nadwyręży kondycji mojego kręgosłupa. Wychodząc z założenia, że lepiej ciągnąć bagaż za sobą, niż go dźwigać, wybór najczęściej pada na walizkę na kółkach. Nasze pociechy codziennie udają się w podróż do szkoły i niestety muszą zmierzyć się z wagą bagażu z podręcznikami i przyborami szkolnymi. Większość z nas z pewnością nie ma pojęcia, ile waży taki plecak. Co zrobić, żeby dziecko nie traciło całej energii na dźwiganie ciężaru tornistra? Jak chronić jego kręgosłup? Odpowiedź jest prosta - najlepszym zakupem będzie plecak na kółkach.

Tornister na kółkach

Bagaż w podróży do szkołyZgodnie z wytycznymi, waga plecaka szkolnego nie powinna przekraczać 10-15% wagi jego właściciela. Tymczasem ponad połowa polskich uczniów dźwiga tornistry, które przekraczają dopuszczalną wagę. Dzieci bardzo często noszą plecak na jednym ramieniu, co w przyszłości może prowadzić do skrzywienia kręgosłupa lub innych wad postawy. Rewolucyjne rozwiązanie, jakim jest tornister na kółkach, pomoże unieść ekwipunek szkolny, który z roku na rok wydaje się być coraz cięższy. Okaże się on bardzo przydatny w sytuacji, kiedy do szkoły trzeba zabrać nie tylko podręczniki i zeszyty, ale również strój na wychowanie fizyczne lub inne dodatkowe przybory szkolne.

Pomimo tego, że plecaki na kółkach do szkoły na razie nie cieszą się zbyt wielką popularnością, ze względu na swoją funkcjonalność posiadają więcej zalet niż wad. Nowoczesne modele wyposażone są w najwyższej jakości kółka (najczęściej kauczukowe), solidne aluminiowe stelaże oraz regulowaną rączkę. Z reguły charakteryzują się większą pojemnością, niż tradycyjne tornistry szkolne noszone na plecach. Takie rozwiązanie będzie praktyczne szczególnie wtedy, kiedy dziecko ma do pokonania sporą odległość do szkoły lub gdy dojeżdża środkiem komunikacji.

Dlaczego warto zdecydować się na plecaki na kółkach do szkoły? 

Przede wszystkim dlatego, że tornister powinien być wytrzymały, a te na kółkach wyróżniają się wysoką  jakością wykonania. Elementy plecaków na kółkach są dodatkowo wzmacniane po to, aby nie ulegały uszkodzeniom zbyt szybko. Ponadto, podobnie jak tradycyjne modele plecaków, tornistry na kółkach dostępne są w na rynku w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Każde dziecko znajdzie odpowiedni plecak dla siebie, z jego ulubionym bohaterem.

Wracając do wątku podróży, należy stwierdzić, że plecak na kółkach to doskonała opcja bagażu do szkoły. Warunkuje to przede wszystkim fakt, że odciąża on w dużej mierze plecy ucznia. Rodzice coraz częściej wybierają takie tornistry w trosce o zdrowie i komfort swoich dzieci.