Kubizm to trend w sztukach plastycznych, zwłaszcza w malarstwie oraz rzeźbiarstwie. Stał się powszechny oraz zdobył wielu wielbicieli w otoczeniu artystycznym. Wyróżnia go ułatwienie oraz sprowadzenie wszystkiego do regularnych systemów. Obrazy kubistyczne zaskakują natomiast jednocześnie pobudzają kreatywność. Bez wątpienia obok tak namalowanego obrazu nikt nie przejdzie obojętnie, dlatego też nie ma się, czemu dziwić, że obrazy kubistyczne osiągają tak duże ceny na rynku obrazów.

Czym jest kubizm?


Co wyróżnia obrazy kubistyczne?Kubizm to trend w sztuce powstały na początku XX wieku we Francji, za którego autorów uznaje się Pabla Picassa i Georgesa Braque’a. Główną właściwością oraz podstawową koncepcją kierunku jest geometryzacja, co znajduje odbicie w samej jego nazwie (z łac. „cubus”, więc „sześcian”). Obrazy kubistyczne charakteryzują się całkowitym odrzuceniem artystycznego dorobku dotychczasowych pokoleń autorów. Zamiarem artystów tego kierunku stało się zrozumienie, natomiast nie odbicie rzeczywistości.

Kubiści we własnej twórczości odeszli od standardowych reguł przedstawiania realności. Forma obrazów jest doskonała, niezrozumiała. Kubistyczne przedstawienie prawdy nie ma na celu jej dokładnego skopiowania niczym na fotografii. Podczas trzech faz rozwoju kubizmu, twórcy sukcesywnie eliminowali perspektywę, dążyli do geometryzacji, jaka oznaczona była chociażby w nazwie samego kierunku (sześcian) i do zaprezentowanie ciekawej, oryginalnej kompozycji obrazu.

Unikalne obrazy


Obrazy kubistyczne malował, pomiędzy innymi Pablo Picasso. Kubizm Picassa to opcja zarówno dla wielbicieli sztuki, jak również osób, które lubią innowacyjne, nowoczesne rozwiązania we pomieszczeniach. Specyficzne bryłowate formy oraz mocno zgeometryzowane aranżacje dobrze będą się prezentować w minimalistycznie wyposażonym pokoju, w jakim widoczna ozdoba będzie podstawową dominantą. Chociaż za ojca kubizmu uchodzi Georges Braque, to niezwykle rozpoznawalnym jego przedstawicielem jest niewątpliwie Pablo Picasso – znany chociażby tym, jacy sztuką się nie interesują.

Kubizm – malarstwo innowacyjne to sposób na zmianę wystroju


Wygląd pomieszczeń lubi mocne oraz doskonałe rozwiązania, właśnie dlatego tak doskonałym pomysłem na udekorowanie mieszkania są innowacyjne obrazy. Kubizm pozwala Ci w oka mgnieniu nadać zupełnie nowej jakości poprzedniej stylizacji. Wprowadzając do powierzchni parę słynnych kopii bądź kompozycji nawiązujących do twórczości popularnych artystów, odświeżysz salon, sypialnię, kuchnię lub przedpokój. Okaże się, iż nie musisz przemalowywać ścian lub wymieniać mebli.