Gdy na co dzień pijemy herbatę, rzadko kiedy przechodzi nam na myśl to, jaki wpływ ma ona na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak się bowiem okazuje, zarówno czarna, jak i zielona herbata, która coraz częściej pojawia się w naszych domu, ma niezwykle cenne właściwości, które warto znać i wykorzystywać, aby utrzymać zdrowie, na jak najlepszym poziomie. Na czym polega fenomen zielonej herbaty i dlaczego warto sięgać po nią regularnie? Czy pijąc zieloną herbatę na prawdę zmniejszamy ryzyko występowania nowotworów? O tym w dzisiejszym artykule!

Młodość zamknięta w filiżance

Zielona herbata posiada bardzo wiele przeróżnych, naprawdę niezwykłych właściwości. Jedną z nich jest działanie odmładzające. Jak się okazuje, zawarte w zielonej herbacie antyoksydanty skutecznie przeciwdziałają starzeniu się skóry. To właśnie ta grupa związków chemicznych odpowiada za prawidłową pracę naszego układu naczyniowego oraz spowolnienie stresu oksydacyjnego, który bezpośrednio wiąże się z procesem starzenia. Dodatkowo antyoksydanty wzmacniają nasz układ immunologiczny oraz działają jak naturalny filtr, zmniejszając szkody powodowane przez zanieczyszczenia docierające do naszego organizmu ze środowiska.

Prewencja przeciwnowotworowa

Zagłębiając się dalej w zdrowotne właściwości takich herbat jak herbata sencha, napotkamy na informacje, jakoby zielona herbata zapobiega nowotworom. Czy to prawda? Otóż tak! Herbaty zielone, w tym herbata sencha skutecznie zapobiegają nowotworom płuc, jelita grubego, skóry oraz trzustki. Gdyby tego było mało, regularne picie zielonej herbaty, zmniejsza szansę na wystąpienie niebezpiecznej miażdżycy oraz równie groźnej choroby niedokrwiennej serca.

Relaks płynący z natury

Jak widać zielona herbata to nieocenione źródło prozdrowotnych składników. Gdyby tego było mało, spożywanie zielonej herbaty redukuje stres. Wystarczy jedno zaparzenie, aby poczuć orzeźwienie i delikatne pobudzenie, które pozytywnie wpływa na sprawność naszego umysłu. Wszystko to dzięki teinie, której spore pokłady możemy znaleźć właśnie w składzie zielonej herbaty, szczególnie w takich odmianach jak herbata sencha. Oprócz pobudzenia, pijąc zieloną herbatę redukujemy stres i stabilizujemy nastrój, który przez zgubny wpływ otoczenia i coraz częściej dopadający nas pośpiech, często ulega rozstrojeniu. Co ważne, w przeciwieństwie do kawy, herbata sencha jest delikatniejsza, co sprawia, że możemy ją pić kilka razy dziennie, bez obaw o problemy z zaśnięciem, czy nadciśnienie.