Noszenie wełnianych skarpet zimą to naprawdę dobry pomysł. W zimne, deszczowe dni skarpetki z bawełny nie spełniają swojej roli w najlepszy sposób. Kiedy robi się mokro, bawełna traci wszelkie właściwości izolacyjne, więc równie dobrze można nie mieć niczego na nogach. Chyba nie trzeba mówić, jak niezdrowa i niekomfortowa jest to sytuacja. I nie ma znaczenia, jak ciepłe są noszone zimowe buty. Jeśli mamy na sobie bawełniane socks skarpety, nasze stopy stopy będą się pocić, by po chwili przemoczyć skarpetki. Wszystko to się kończy zimnymi i wilgotnymi stopami - a jest to uczucie bardzo nieprzyjemne.

Owczy patent

Rozwiązaniem jest zainwestowanie w skarpetki z wełny wysokiej jakości. Wełna, w szczególności super miękka wełna merynosowa, oferuje kilka unikalnych zalet w porównaniu z bawełną. Zalety te sprawiają, że jest to najczęściej wybierany materiał do noszenia na zimę. W przeciwieństwie do bawełny, wełna jest bowiem doskonałym izolatorem. Kiedy jest zimno, nasze stopy będą z całą pewnością ciepłe w wełnianych skarpetkach. Wełna może wchłonąć dużą ilość wilgoci - znacznie więcej niż bawełna. Wełna może utrzymać jedną trzecią swojej wagi w wilgoci, zanim jeszcze nasza skóra zacznie czuć się "mokro". Co więcej, nawet jeżeli socks skarpety są już zupełnie mokre, to surowiec pochodzenia owczego ma przewagę nad tym od bawełników. Otóż wełna zachowuje swoje właściwości izolacyjne na mokro, co jest idealne na spocone stopy (niezależnie od tego, czy się pocą, bo na dworze jest gorąco czy też dlatego, że mamy na sobie naprawdę ciepłe buty). Jakby tego wszystkiego było mało, to wełna również wysycha znacznie szybciej niż bawełna lub syntetyki.

Wełna kontra bakterie

Ze względu na swoją fizyczną naturę, wełniane włókna mają naturalnie właściwości antybakteryjne i dlatego są dość odporne na przykre zapachy (które są generowane głównie przez bakterie właśnie). Może to wydać się nieco kontrowersyjne, ale wełniane socks skarpety ​​nie muszą być myte za każdym razem, gdy je nosimy. Mogą być noszone wielokrotnie przed praniem.